SANAT BAHÇESİ'NDE YAĞLI BOYA RESİM SERGİSİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SANAT BAHÇESİ’NDE YAĞLI BOYA RESİM SERGİSİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Zeytinli Mahallesi’nde ressam Ülkü Acar’ın “Sanat Bahçesi” adını verdiği evinde yağlı boya resim sergisi açıldı. Serginin açılışını Edremit Belediye Başkanvekili Mehmet Ertaş yaptı.

Zeytinli Mahallesi’nde düzenlenen Gülseren Kılıç, Fatma Öztürk, Metin Kocatepe, Kadir Çakin’in oluşturduğu grup sergisinde yağlı boya eserlere ilgi yoğun oldu. Evini “Sanat Bahçesi”ne çeviren ressam Ülkü Acar’ın atölyesinde 9 aylık çalışma sonucu ortaya çıkan 36 eser sergilendi. Sanat toplum içindir diyerek çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Ressam Ülkü Acar, “Atölye resimlerimiz küçük hataları, eksikleri barındırıyor olabilir. Bu onun güzelliğidir, samimiyetidir, doğallığıdır. Hep verdiğim bir örnek vardır; Makine halıları sıfır hata ile çıkar, ama köylü kızının dokuduğu halı ilmik atlamaları olsa da makine halısından çok daha değerlidir. Çünkü o bir el işidir, emektir, bu resimler de öyle. Katılan ve destek sunan sergide emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Serginin açılışını yapan Edremit Belediye Başkanvekili Mehmet Ertaş, “Zeytinli Mahallesi’ne böyle bir yeri kazandırdığı ve bu tür çalışmalara katkıda bulunduğu için emeğinden dolayı Ülkü Acar’a teşekkür ediyorum. Ülkemizin şu anda bu tür yerlere, bu tür etkinliklere ihtiyacı olduğu önemli bir zamandan geçiyoruz. Bir toplumu ayağa kaldıracak olan spor, kültür ve sanattır. Bunlar olmadığı takdirde bu kadar zengin bir ülkede bile binlerce işsiz ve aşsız insanla yaşamak zorunda kalıyoruz. Gün geçtikçe bu topraklara layık olmayan bir yaşam tarzına doğru ilerliyoruz. Açılan her sergi çağdaşlığa çıkan yolda bir merdiven basamağıdır. Bu gibi yerlerin artması gerektiğine inanıyor ve bu doğrultuda emek harcayanların yanında oluyoruz” diye konuştu. Yazar Öner Yağcı da sergiye katılarak okurlarının kitaplarını imzaladı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.