Avşa Adası Nereye Bağlıdır? Adaya Ulaşım, Nerede Kalınır? - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1
kutlu creative

Avşa Adası Nereye Bağlıdır? Adaya Ulaşım, Nerede Kalınır?

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Avşa Adası Balıkesir’in Marmara Adalar ilçesine bağlı tatil beldesidir. Adada yaz sezonunun açılması ile birlikte yatak doluluk oranı % 100’lere ulaşmaktadır. Haziran ayından eylül ayına kadar yaz sezonunda milyona yakın tatilci gelip gitmektedir. Geçtiğimiz ramazan ve kurban bayramı tatillerinde bölgede tatilini geçiren misafir sayısı 500.000 kişiyi geçmiştir. Avşa İstanbul, Tekirdağ ve Bursa’ya yakın olması sebebi ile tercih edilmektedir.

AVŞA İDO İSKELESİ

Avşa Adası’na Ulaşım

Avşa Adası‘na İstanbul, Tekirdağ ve Erdek’ten feribotlarla ulaşmak mümkündür. İstanbul’dan nisan-ekim ayları döneminde İDO deniz otobüsleri ile, Tekirdağ ve Erdek’ten yaz-kış arabalı feribotlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

avşa yiğitler şahin tepesi

ALTINKUM KOYU

Avşa Adası Gezilecek Yerler

Mutlaka görmeniz gereken yerler koylarıdır. Kumtur, Çınar, Altınkum, Karadut, Manastır, Mavi koy Avşa’nın meşhur gezilecek yerleri arasındadır. Ayrıca şarap fabrikaları da uğramanız gereken yerler arasındadır. https://avsa.bandirma.com.tr Avşa Adası tatil rehberi sayfasından gezilecek yerleri detaylı inceleyebilirsiniz.

AVŞA MERKEZ PLAJI

Avşa’da Ne Yenir?

Avşa‘nın meşhur meydan kumrucusu, titiz midye dolması, karadeniz pidesi, ortaköy waffle, kumpir,rengarenk meşhur dondurmaları ve akşam balık sofraları adaya geldiğinizde mutlaka tatmanız gerekenler arasındadır.

marpuc cafe avşa

Eğlence Hayatı

Avşa’da İskeleden indiğinizde sağ tarafta kalan yoldan devam ettiğinizde barlar sokağına varırsınız. Burası Avşa’nın gece gündüz en renkli eğlence dolu sokağıdır. Yan yana bulunan barlarda gece gündüz eğlence hiç bitmez. Squadron, Orta Bar, Martı Club, Yaren ve Yörem Türkü Evleri her tarzdan eğlence arayan misafirlerin eğlence dolu gecelerini misafirlik ederler. Ayrıca canlı müzik mekanları Marpuç ve Gıybet Beach’te de canlı müzik programları ile konserler gerçekleşmektedir. Gece 2’ye kadar süren eğlence dolu saatlerin ardından Avşa’da sıra discolarda eğlenmektir. Tanz, Liatris, Club Arena Avşa’nın ülke çapında ün yapmış popüler eğlence merkezleridir.

avşa adası denize sıfır oteller

DENİZE SIFIR OTELLER

Konaklama fiyatları, Otel ve Pansiyonlar

Konaklama ücretleri 2021 yılı yaz sezonunda ülke geneline göre oldukça uygundur. Çünkü bölgede rekabet çoktur pansiyon ve apart sayısı 1000’den fazladır. Otellerde fiyatlar 150 TL’den pansiyonlarda fiyatlar kişi başı 60 TL’den başlamaktadır. Ramazan ayında ve eylül ayında indirim yapılmaktadır. Avşa’ya gelmeden önce mutlaka erken rezervasyon yaptırmalısınız. https://www.avsaisland.com/ sayfasında Avşa Adası otelleri ve pansiyonları hakkında detaylı bilgi alabilir komisyon ödemeden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiler dileriz.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DAN 25 ÜLKEYE 1 MİLYON CEVİZ FİDANI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.