Avşa Adası - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Avşa Adası

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Avşa Adası Balıkesir’in Marmara Adalar ilçesine bağlı tatil beldesidir. Avşa Adası‘nda yaz sezonunun açılması ile birlikte doluluk % 100’lere ulaşmaktadır. Haziran ayından eylül ayına kadar yaz sezonunda Avşa Adası’na 1 milyona yakın tatilci gelip gitmektedir. Geçtiğimiz ramazan ve kurban bayramı tatillerinde Avşa’da tatilini geçiren misafir sayısı 250.000 kişiye ulaşmıştır. Avşa Adası İstanbul, Tekirdağ ve Bursa’ya yakın olması sebebi ile tercih edilmektedir.

AVŞA İDO İSKELESİ

Avşa Adası’na Ulaşım

Avşa Adası‘na İstanbul, Tekirdağ ve Erdek’ten feribotlarla ulaşmak mümkündür. İstanbul’dan nisan-ekim ayları döneminde İDO deniz otobüsleri ile, Tekirdağ ve Erdek’ten yaz-kış arabalı feribotlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

avşa yiğitler şahin tepesi

ALTINKUM KOYU

Avşa Adası Gezilecek Yerler

Avşa Adası’nda gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler Avşa Adası‘nın koylarıdır. Kumtur, Çınar, Altınkum, Karadut, Manastır, Mavi koy Avşa’nın meşhur gezilecek yerleri arasındadır. Ayrıca şarap fabrikaları da Avşa’ya geldiğinizde uğramanız gereken yerler arasındadır. https://avsa.bandirma.com.tr Avşa Adası tatil rehberi sayfasından gezilecek yerleri detaylı inceleyebilirsiniz.

AVŞA MERKEZ PLAJI

Avşa’da Ne Yenir?

Avşa‘nın meşhur meydan kumrucusu, titiz midye dolması, karadeniz pidesi, ortaköy waffle, kumpir,rengarenk meşhur dondurmaları ve akşam balık sofraları adaya geldiğinizde mutlaka tatmanız gerekenler arasındadır.

marpuc cafe avşa

Eğlence Hayatı

Avşa’da İskeleden indiğinizde sağ tarafta kalan yoldan devam ettiğinizde barlar sokağına varırsınız. Burası Avşa’nın gece gündüz en renkli eğlence dolu sokağıdır. Yan yana bulunan barlarda gece gündüz eğlence hiç bitmez. Squadron, Orta Bar, Martı Club, Yaren ve Yörem Türkü Evleri her tarzdan eğlence arayan misafirlerin eğlence dolu gecelerini misafirlik ederler. Ayrıca canlı müzik mekanları Marpuç ve Gıybet Beach’te de canlı müzik programları ile konserler gerçekleşmektedir. Gece 2’ye kadar süren eğlence dolu saatlerin ardından Avşa’da sıra discolarda eğlenmektir. Tanz, Liatris, Club Arena Avşa’nın ülke çapında ün yapmış popüler eğlence merkezleridir.

avşa adası denize sıfır oteller

AVŞA ADASI DENİZE SIFIR OTELLER

Konaklama fiyatları, Otel ve Pansiyonlar

Avşa Adası’nda konaklama ücretleri 2019 yılı yaz sezonunda ülke geneline göre oldukça uygundur. Çünkü Avşa Adası’nda rekabet çoktur pansiyon ve apart sayısı 400’den fazladır. Otellerde fiyatlar 75 TL’den pansiyonlarda fiyatlar 50 TL’den başlamaktadır. Ramazan ayında ve eylül ayında indirim yapılmaktadır. Avşa’ya gelmeden önce mutlaka erken rezervasyon yaptırmalısınız. https://www.avsaisland.com/ sayfasında Avşa Adası otelleri ve pansiyonları hakkında detaylı bilgi alabilir komisyon ödemeden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Yanlış Dikilen Ceviz Fidanları Böyle Can Yaktı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.