Çanakkale Geyikli Beldesi Rehberi 2024

geyikli-canakkale
geyikli-canakkale
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geyikli Çanakkale’nin Eyvah Eyvah adlı filmle çok daha popüler hale gelen beldelerinden biri olarak dikkat çekmektedir.

Geyikli ulaşımı gerçekleştirmek istediğinizde son derece önemli olan kara yolunu tercih ederseniz birçok şehirden kolayca ulaşım imkanı bulabilirsiniz. Kamp alanları, tarihi yerleri ve Truva Antik Kenti ile dikkat çekici bir lokasyon olan Geyikli’de ihtiyacınız olan her şeye kolayca ulaşmanız mümkün olabilir.

Çanakkale’ye gittiğinizde kolaylıkla ulaşabileceğiniz Geyikli’ye otogardan kolayca ulaşım sağlanabiliyor. Bu yüzden kısa sürede ulaşım sağlamak istediğinizde tek yapmanız gereken ilgili minibüslere binmeniz olacaktır.

geyikli ezine

Geyikli Nerede?

Geyikli tam olarak Çanakkale’nin Ezine ilçesinin bir beldesidir. İskelesinden Bozcaada’ya ulaşım sağlandığından son derece popülerdir. Yaz turizmi konusunda da gelişmiş bir konuma sahiptir. Bölgedeki sahil kesiminde birçok taverna ve eğlence mekanı vardır. İç kesimlerde daha çok yerleşim amaçlı ikamet edilmektedir.

Geyikli Nereye Bağlı?

Geyikli Ezine ilçesine bağlı olan doğal güzelliğiyle meşhur bir beldedir. Özellikle 14 km sahiliyle dikkat çeker. 14 km sahili bulunan bu kentte uzun yıllar inanç turizmi nedeniyle yoğun bir ziyaretçi akını gerçekleşmektedir.

geyikli coğrafya

Geyikli Coğrafi Özellikleri

Bulunduğu coğrafi konum nedeniyle Çanakkale Geyikli zeytinyağı ve zeytincilik konusunda oldukça önemli bir kent olmuştur. Zeytincilik gelişmiş olduğu için oldukça lezzetli zeytinyağı üretimi vardır. Zeytinyağı coğrafi işaret almıştır. Marmara Bölgesi illerinden olan Geyikli Çanakkale’nin bir beldesidir ve denize kıyısı vardır. Ayrıca birçok açıdan mutfağı ve otlarıyla da popülerdir. Bakınız; Geyikli’de Gezilecek Yerler ve Yapılacak Aktiviteler

Geyikli Nüfusu

Son nüfus sayımına göre 32 bin 374 nüfusu olduğu tespit edilmiştir. Bölgede yaz aylarında yazlıkçıların ve tatilcilerin günü birlik akım etmesi nedeniyle çok daha yoğun bir insan trafiği gündeme gelmektedir. Kaz Dağlarının nefes açısı havası nedeniyle astım hastaları da bu bölgede sık sık yerleşim yapmaktadır.

geyikli-bozcaada-feribot

Geyikli’ye Ulaşım

Geyikli otelleri diye arama yaparken şehir içi ulaşım içinde Çanakkale merkezden kallan minibüsler ile beldeye ulaşımın hızlı yol olarak tercih edildiğini belirtelim. Yakın il ve ilçelerden kişiler şahsi araçlarıyla da bölgeyi ziyaret edebilir. Özellikle yaz aylarında günübirlik ziyaretçi sayısı bir hayli arttığından trafik sorunu yaşanabilmektedir. Bu yüzden Geyikli ulaşım konusunda genel olarak Bozcaada geçiş bölgesi olduğundan önemlidir.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Bandırma Uçak Bileti Fiyatları İç Hatlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Çanakkale Geyikli Beldesi Rehberi 2024

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x