CÜBBELERİMİZİN DÜĞMESİDE, CEBİDE YOKTUR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

CÜBBELERİMİZİN DÜĞMESİDE, CEBİDE YOKTUR

Paylaş
 

BARO BAŞKANI AV.YAŞAR MEYVACI:

“CÜBBELERİMİZİN DÜĞMESİDE, CEBİDE YOKTUR”

Balıkesir’de 5 Nisan Avukatlar Günü Atatürk Anıtında Balıkesir Barosu tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı.Balıkesir Barosu Başkanı Av. Yaşar Meyvacı taptığı konuşmada “Alnımızın terinin karşılığı, misyonumuzun simgesi ve onurumuz olan cübbelerimizin düğmesi olmadığı gibi cebi de yoktur”dedi.
Balıkesir Barosu tarafından 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle düzenlenen etkinlik Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Etkinliğe CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki ve il teşkilat üyeleri de katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Balıkesir Barosu Başkanı Av. Yaşar Meyvacı yıllardır Avukatlar Günü’nü nü sevinç ve coşkuyla kutlamanın özlemini yaşadıklarını ifade ederek “Son yıllarda hukukçuların ve savunmayı temsil eden biz avukatların sıkıntı, kaygı, özlem ve beklentilerini vurgulayan açıklamalarla içinde bulunduğumuz durumu yansıtmaya çalıştık.Genelde yargının, özelde savunmanın içinde bulunduğu durumun beklenilen ve özlenilen özelliklere yaklaştığının hiçbir belirtisi ortada görünmediği gibi, artık toplumun tüm katmanlarının, tüm meslek gruplarının, özetle insanlarımızın tümünün yaşadığı, hepimizi ilgilendiren, terörden kaynaklanan olağanüstü büyüklükteki endişe ve kaygıları yaşarken; mesleki sıkıntılarımıza ilişkin beklentilerimizi maalesef erteler hale geldik. Son aylarda art arda ülkemizin en kritik noktalarında patlatılan bombalarla yaşadığımız katliam travmaları, her gün toprağa verdiğimiz kahraman şehitlerimizin acısı, sivil, asker, yaşlı, genç, kadın ve çocuk ayrımı yapmadan, giderek bir savaş izlenimi vermeye çalışan gözü dönmüş terörün üzerimizde yarattığı travmanın sonucunda, insanlarımız günlük yaşamın en olağan alışkanlıklarından bile vazgeçer duruma geldi.Terör baronlarına, destekçilerine, finansörlerine, aymazlık ve beceriksizlikleriyle terörün azgınlaştırılmasına çanak tutanlara diyoruz ki, hiç kimseye verilecek bir karış toprağımız olmadığı gibi, ulusal egemenlikten verilecek bir tutam taviz de yoktur”dedi.
Müdafa-i Hukuk felsefesi ile oluşan Kuvay-i Milliye kahramanlarının kurduğu Balıkesir Barosu olarak bu mücadeledeki yerlerinin ve sorumluluklarının bilincinde olduklarını belirten Başkan Meyvacı “Sevgili önderimiz M.K.Atatürk ve çalışma arkadaşlarının, tüm olumsuz koşullara rağmen kurduğu laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olma özelliğinden asla taviz vermeden Türkiye Cumhuriyeti için çalışma ve her türlü özveriye katlanma kararlılığındayız.Biz hukukçular, savunmanın temsilcileri, bir yandan azgınlaştırılan teröre karşı, hayatın her alanında direnirken, diğer yandan da yargının ve onun olmazsa olmaz kurucu unsuru olan savunmanın işlevinin en mükemmel hale getirilmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz.Savunma olarak, yargının tarafsızlığı , yargıcın bağımsızlığı ve hukukun üstünlüğü için mücadelemizi verirken onurumuza ve mesleğimize sahip çıkarak, birilerinin, bizim yargının kurucu unsuru ve olmazsa olmaz bir ayağı olduğumuzu unutturmalarına asla izin vermeyeceğiz. Bizler savunmanın temsilcisi, hak aramanın yılmaz savaşçılarıyız. Bizi sindirerek işlevsiz hale getirmek hiç kimsenin haddi değildir. Olmamalıdır.Alnımızın terinin karşılığı, misyonumuzun simgesi ve onurumuz olan cüpbelerimizin düğmesi olmadığı gibi cebi de yoktur.Tarih boyunca hiç kimsenin efendisi olmak gibi bir özlemimiz olmadı.Hiç kimsenin efendimiz olmasına da izin vermedik. Bunu denemeye kalkışanlar hep bozguna uğradılar”şeklinde konuştu.
Atatürk Anıtındaki tören avukatlara karanfil dağıtımı ve toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.