BAŞKAN UĞUR: VALİ'NİN İŞİ GÜCÜ KUMPAS ENTRİKA! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BAŞKAN UĞUR: VALİ’NİN İŞİ GÜCÜ KUMPAS ENTRİKA!

Paylaş
 

DEĞİL VALİ DEVLET MEMURU BİLE OLAMAZ

2. Sakarya Mahallesi’nde pazar yeri açılışı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur yine Vali Mustafa Yaman’a çattı. Daha önce evinin sigortasıyla ilgili Vali Yaman için ‘nitelikli dolandırıcılık suçu işliyor’ iddiasını ortaya atan Başkan Uğur, bu iddiasını sürdürdü. Başkan Uğur, Yaman’ın Balıkesir’in için hiç bir şey yapmadığını, bürokratları tehdit edip kumpas ve entrika peşinde koştuğunu ileri sürdü. Uğur, “değil Valilik, devlet memurluğu bile yapamaz” dedi.

BALIKESİR’İN AHENGİNİ, DÜZENİNİ BOZUYOR

Başkan Uğur, konuyu Güney Marmara Kalkınma Ajansı toplantılarına da getirerek, GMKA Yönetim Kurulu’nun dokuz aydır toplanamadığını, bunun Vali Yaman’dan kaynaklandığını söyledi. Uğur, “ne zaman yurt dışına çıksam Kalkınma Ajansı’nı toplamaya çalışıyor. Biz Balıkesir için çırpınıyoruz, Vali kumpasla, entrikayla uğraşıyor. Vali, Balıkesir’in ahengini bozan, düzenini bozan, yapılacak işlere engel olmaya çalışan bir zattır” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Edip Uğur’un hedefinde yine Vali Mustafa Yaman vardı. Bir süre önce Vali Yaman için ‘nitelikli dolandırıcılık’ iddiasında bulunan Uğur, 2. Sakarya Mahallesi’nde yeni düzenlenen Pazar yerinin açılışında konuyu yine Vali Yaman’a getirdi. Uğur, “Değil Vali, devlet memuru bile olamaz” diye konuştu.

Başkan Uğur, Pazar yeri açılışının ardından gazetecilerle biraraya geldi. Başkan Uğur’a, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan da eşlik etti. Konuyu Vali Yaman’a getiren Başkan Uğur,  Vali Yaman’ı Balıkesir’in kalkınmasının önündeki engel olduğunu, bürokratları tehdit edip kumpas ve entrika kurduğunu ileri sürdü. Güney Marmara Kalkınma Ajansı toplantılarını dokuz aydır yapmadığını, ne zaman yurt dışına çıksa kendisinden habersiz GMKA Yönetim Kurulu’nu toplamaya çalıştığını iddia eden Başkan Uğur, “ne zaman yurt dışına çıksam, Kalkınma Ajansı’nı topluyor, ben Balıkesir’deyken GMKA toplantıları yapılmıyor. Vali Yaman bürokratları tehdit ediyor, kumpas ve entrika peşinde koşuyor, hiç bir iş yapmadan sadece gezip tozuyor” dedi.

“BEN YURT DIŞINA ÇIKINCA GMKA’YI TOPLAMAYA ÇALIŞIYOR”

Pazar yerinin açılışının ardından konuşan Başkan Uğur, Vali Yaman’ı şu sözlerle eleştirdi:

“Hepinizin bildiği gibi 28-29 Şubat’ta Rotterdam’a Ulaştırma Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, Yatırım Ajansı yetkilileri, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, belediye meclis üyeleri ve işadamları ile birlikte bir gezi yaptık. Döndükten sonra 10 Mart tarihinde Başbakanımızın daveti üzerine Hollanda’ya beraber gittik. Bandırma’da düşündüğümüz yatırım ile ilgili bütün bakanlarımızla görüşmeler yaptık. Yarın Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ile birlikte tekrar Hollanda’ya bir çalışma ziyaretine gidiyoruz. Rotterdam Limanı’nda incelemeler yapacağız. Balıkesir’e Rotterdam’daki yatırımcıları getirmek istiyoruz. Rotterdam Limanı gibi dünyanın en modern, en çevreci limanını Balıkesir’e kazandırmak istiyoruz. Böyle bir gayret içersindeyiz.

Fakat görüyoruz ki, biz daha önce Rotterdam gezisine Ekonomi Bakanı ile gideceğimizi kamuoyu ile paylaştık. 9 aydır yapılmayan Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) toplantısı Benim Rotterdam’a gittiğim gün yapılacak. 15-18 Mart tarihlerinde Fransa’nın Cannes şehrindeki Uluslararası İnşaat Emlak Fuarı’na (MIPIM) 15 belediye başkanı ile gidiyoruz, o tarihlerde ajansın toplantısına davet ediliyoruz. MIPIM’e neden gittik? Balıkesir’in kalkınması için, yatırımcıların gelmesi için. Projelerimizi ve Balıkesir’imizi dünyaya tanıtmak için gittik. Yine ben Balıkesir’e yatırımcıyı getirmek için yurt dışına çıktığımda Kalkınma Ajansı’nı toplantıya çağırıyor.

“YESİN İÇSİN, HİÇ BİR ŞEYE İMZA ATMASIN, TEHDİT ETSİN”

Ben 35 günde üçüncü defa Rotterdam’a gidiyorum. Turistik gezi için gitmiyorum. Balıkesir’deki ekmeği büyütmek için, iş için, Balıkesir’e sanayicinin gelmesi için, Balıkesir’in kabuğunu kırması için gidiyorum. Fakat İstanbul’da Marmara Belediyeler Birliği’nin toplantısında iken bir faks ile Salı günkü Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın toplantısına davet alıyorum. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ne zaman yurt dışına gidecek, ajans toplanıyor. Bu durum tamamen Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’ın marifeti. Balıkesir’de kumpas hazırlamak, bütün bürokratları tehdit etmek, ortalığı karıştırmak, gezsin, tozsun, yesin içsin, hiç bir şeye imza atmasın anlayışıyla yapılan bir davranış. Bunu ben protesto ediyorum. Böyle bir anlayış olmaz.

“BALIKESİR’İN AHENGİNİ, DÜZENİNİ BOZAN BİR ZAT”

Balıkesir’e biz vizyon projeleri yapıyoruz. Dün akşam Kuvayi Milliye Kavşağını Kuvayi Milliye yürüyüşü ile açtık. 4-5 gün önce Robotik Otopark’ımızı açtık. Çay Deresi’ndeki imalatımız devam ediyor. Rotterdam’dan döndüğümüzde Sebze Meyve Hali’nin temelini atacağız. Daha sonra ilçelerimizdeki arıtma tesisleri su şebekeleri gibi o kadar çok işimiz var ki, biz bunlarla uğraşırken, Balıkesir’in Valisi kumpasla, entrikayla, işlerimizi bozmakla, 9 aydır yapmadığı Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın toplantısını yapmak gibi işlerle uğraşıyor ve tabi başarılı olamıyor. Başarılı olması da mümkün değil. Daha önce de ifade ettim. Hasarlı evini sigorta ettirerek 500 bin lira sigortadan talep etti. Bu nedir? Hakkı olmadığı bir parayı almak için. Türk Ceza Kanunu’nun 158. Maddesi ‘k’ bendine göre, sigortadan para almak için yapılan bu iş nitelikli dolandırıcılıktır. Bunu da tüm kamuoyunun önünde, basın mensuplarının önünde bir kez daha tekrarlıyorum. Bu kişi değil valilik, devlet memurluğu bile yapamaz. Balıkesir’in ahengini bozan, düzenini bozan, yapılacak işlere engel olmaya çalışan bir zattır.”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.