Başkan Uğur'dan 19 Mayıs Mesajı | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

Başkan Uğur’dan 19 Mayıs Mesajı

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur’un mesajı şöyle:

“Saygıdeğer  Balıkesirli Hemşehrilerim,  Sevgili Gençler;
 
19 Mayıs 1919, sadece Türk millî kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır. 19 Mayıs, gençlik; gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir. Bu tarih ile birlikte Türk Milleti, kendi makus talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır.
 
Sevgili Gençler,
 
Siz Türk’e istiklâl aşkını veren, Kara Fatmaların, Nene Hatunların; Siz ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyen Seyit Onbaşıların, Antepli Şahinlerin, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin; Siz tarihi tarih yapan Barborosların, Ulubatlı Hasanların, Yavuzların soyundansınız.
 
Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Gençlerimizin bayramını tebrik ediyor ve tüm vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.