BALIKESİR DE KUVAYI MİLLİYE GÜNÜ KUTLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR DE KUVAYI MİLLİYE GÜNÜ KUTLANDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

16 Mayıs Kuva-yi Milliye Günü Adnan Menderes Mahallesindeki Kuva-yi Milliye Anıtı’nda resmi tören düzenlendi. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u temsilen Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin katıldı. Başkan Vekili Birol Şahin Kuva-yi Milliye Anıtı’na Türkiye haritalı çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından öğrencilerin şiir okuduğu Kuva-yi Milliye Anıtı’ndaki törenin ardından Alaca Mescit Camisinde tüm şehitler için mevlit okundu, lokma hayrı yapıldı.

Milli mücadelede tarih yazan tüm şehitlerimizin saygı ve şükran ile yad edildiği Kuva-yi Milliye Günü kutlamalarındaki bazı etkinlikler şehit haberleri nedeniyle iptal edildi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, “Vatan sevgisiyle özgürlük ve bağımsızlık için savaşan tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.

Kuva-yi Milliye Günü törenlerine Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, AK Parti İl Başkan Vekili Osman Sünnetçi, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi İsmail Çoban, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Nazım Ergelen, Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Aydın Pehlivan, BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Şaban Akkol, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Bekir Bahar, Fen İşleri Daire Başkanı Ayhan Arık,  Zabıta Daire Başkanı Gürkan Kurtbaş, Destek Hizmetler Dairesi Başkanı Şinasi Yılmaz, Kent Estetiği Daire Başkanı Zerrin Ağyar, Ulaşım ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanı İrem Kaan, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Ahmet Şahan, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Fikret Tezcan, Yazı İşleri Daire Başkanı Ekrem Özşen, diğer askeri ve mülki erkan ile öğrenciler katıldı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.