4.KARESİ ÇOCUK TİYATRO OYUNLARI FESTİVALİ BAŞLADI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

4.KARESİ ÇOCUK TİYATRO OYUNLARI FESTİVALİ BAŞLADI

Paylaş
 

Karesi Belediyesi’nin her yıl sömestr tatilinde çocukların sanatsal aktivitelerle kaliteli zaman geçirmesi için 4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali başlattı. Pazar günü oynanan “Masal Kahramanları Tartaron’a karşı” müzikli çocuk oyununda minikler gönüllerince eğlendi.

Karesi Belediyesi’nin her yıl sömestr tatilinde çocukların sanatsal aktivitelerle zaman geçirmesi için başlattığı 4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali bu senede minik seyircilerin akınına uğradı.  İlk tiyatro oyunu “Masal Kahramanları Tartaron’a Karşı”nın gösterimi 21 Ocak Pazar günü 2 seans halinde gerçekleşti. Özlem Durmaz, İnan Ambarkütük’ün yönettiği “Masal Kahramanları Tartaron’a Karşı” oyununda;  Çocukların sadece kendisini izlemesini isteyen çizgi film kahramanı Tartaron bütün masal kahramanlarını dondurmak büyük çaba sarf etti. Nasreddin Hoca, Pamuk Prenses, Alaaddin’nin cini Cincu ve Kırmızı Başlıklı Kız dışında tüm kahramanlar yakalandı. Geriye kalan kahramanların tek umudu ise yine çocuklar oldu. İrmik adında bir çocuk, yok olmak üzere olan masal kahramanlarına yardım etmek için bütün gücüyle savaştı.

GELECEK TİYATRO OYUNLARI
4.Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali çerçevesinde İnan Ambarkütük’ün yönettiği “Tatlı Rüyalar” adlı müzikli çocuk oyunu 26 Ocak 2018 saat 12.00 ve 15.00’da 2 seans olarak sahnelenecek. İnan Ambarkütük’ün yönettiği, “Karlar Kraliçesi Müzikali” oyunu 28 Ocak 2018’de 12:00 ve 15:00’de sahnelenecek. Handan Ergiydiren Doğan’ın yönettiği, “Purnima ve Sırlar Ormanı” oyunu 2 Şubat 2018’de 12:00 ve 15:00’de sahnelenecek.  “Pepee Sevmek Zamanı” oyunu 3 Şubat 2018’de 12:00 ve 15:00’de sahnelenecek. N. Elif Binici’nin yönettiği “Harikalar Ormanı” müzikli çocuk oyunu 4 Şubat 2018’de 12:00 ve 15:00’de sahnelenecek. Tüm oyunlar Salih Tozan Kültür Merkezi’nde oynanacaktır.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.