112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ YAZ AYLARI İÇİN ÇALIŞIYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ YAZ AYLARI İÇİN ÇALIŞIYOR

Paylaş
 

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Servet KOCAÖZ, yaz dönemlerinde körfez bölgesindeki nüfus artışları nedeniyle, 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde planlanan faaliyetlere ilişkin açıklamalarda bulundu…
“Üç Yılda 16 Yeni 112 İstasyonu açtık…”112 Acil Sağlık Hizmetleri konusunda Balıkesir İl genelinde en iyi hizmeti vermek için Sağlık Bakanlığının bize sunduğu tüm imkanları değerlendiriyoruz. Balıkesirli vatandaşlarımıza en iyi 112 hizmetini sunmak için tam donanımlı ekipman ve deneyimli personellerimiz ile birlikte 7 gün 24 saat çalışıyoruz. 2013 yılında 31 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu ile 71.789 hastaya Acil Sağlık Hizmeti sunulurken, 2016 yılında 47 Acil Sağlık hizmetleri istasyonu ile 111.280 hastaya hizmet vermiş bulunmaktayız. Her yıl ilimize yeni 112 istasyonları kazandırarak, bugün 47 adet 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonuna ulaştık. 2017 yılında istasyon sayısı hedefimizi 51 olarak belirledik. Bu hedefimizi yaz döneminde 2 adet Körfez ve 2 adet Bandırma Bölgelerinde toplam 4 adet daha yeni istasyon açarak gerçekleştireceğiz”.
“Yaz aylarında Körfez Bölgesinde 14.413 hastaya ulaşıyoruz ”
İlimizin özellikle yaz aylarındaki nüfus artışı, tüm kurumların sunduğu hizmetlere olan taleplerle beraber sağlık hizmetlerine olan talebi de artırmaktadır. Özellikle Haziran- Temmuz- Ağustos aylarında 112 ambulans hizmeti verdiğimiz aylık vaka 8.500 kişiden, 12.000 kişiye çıkmaktadır. Vatandaşlarımızın en iyi ve en hızlı hizmeti almalarını sağlamak için, bu aylarda sahil bölgelerinde hem ambulans sayısını hem de personel sayısını arttırmaktayız.
“Körfezde her Bayram tatilinden önce tedbir için 5 yeni istasyon açıyor, toplam 18 istasyon ile vatandaşlarımızın bayram tatilleri boyunca en iyi acil sağlık hizmetini almalarını sağlıyoruz”
“İlimiz Marmara İlçesine bağlı Avşa Adasında da yaz aylarında büyük bir nüfus hareketliliği yaşanmaktadır. Biz burada da 112 Acil Sağlık Hizmetlerini genişletmeye devam ediyoruz. 2013 yılında Bandırma-Erdek Bölgesinde 4 adet Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuz bulunurken bugün bu bölgede istasyon sayımızı 7’ye çıkarttık. 2017 yaz döneminde ise Bandırma-Erdek Bölgesine 2 istasyon daha açacağız”.
“En Hızlı 112 Hizmeti İçin Motorlu Ambulansımız da var”
İlk defa 2016 yılında Akçay da kullanılan, ağırlıklı olarak körfez bölgesinde hizmet veren Motosiklet Ambulans özellikle yoğun trafikte ve dar yollarda hayat kurtarıcı oluyor. Motorlu ambulansın Akçay’daki deneyimlerimizden vakaya ulaşma hızını gördük ve yaz mevsiminde motorlu ambulans sayısını 3’e yükseltmeyi planlıyoruz.
Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde Acil Sağlık Hizmeti gerektiren tüm durumlar için; Başhekimliğimiz, 112 Komuta Kontrol Merkezi, 112 Acil Çağrı Merkezi, UMKE ekiplerimiz ve tüm birimlerimizle birlikte vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan hastalarımıza daha hızlı ulaşabilmek için trafikte ambulanslarımıza yol vermelerini istiyoruz. “Ambulansa Yol Ver, Yaşama Yol Ver!”

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.