SINDIRGI'NIN İÇME VE ATIK SU SORUNU BİTİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
tolga tosun

SINDIRGI’NIN İÇME VE ATIK SU SORUNU BİTİYOR

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) tarafından bu yıl temelleri atılan 16 milyon 200 bin TL değerindeki İçme Suyu, Kanalizasyon Şebeke Hattı ve Atık su Arıtma Tesisi inşası hızla ilerliyor. Proje kapsamında 40.258 metre içme suyu, 9.848 metre kanalizasyon hattı, 2.500 m³’lük içme suyu deposu, 25 bin kişi kapasiteli atık su arıtma tesisi inşa edilecek.

Atıksu Arıtma Tesisi, karbon ve kısmi azot-fosfor giderim projesi olan ileri biyolojik arıtım teknolojisine göre tasarımlandı. Arıtma tesisinde arıtılacak olan Sındırgı ilçesinin kullanım sularından kaynaklı evsel nitelikli atıksuları, çevre mevzuatında istenilen şartları sağladıktan sonra Simav Çayına deşarjı yapılacak.

Aynı iş kapsamında bulunan 2 bin 500 m³’lük İçme suyu deposu ve 40 bin 258 metre içme suyu şebeke hattının yapılması ile Sındırgı’nın içme suyu ihtiyacı kaliteli ve kesintisiz karşılanabilecek şartlara ulaşacak. Kasım 2017 itibari ile iş kapsamındaki içme suyu depo inşaatının kaba inşaatı tamamlanırken, mekanik imalatlarına başlama aşamasına gelindi. Kanalizasyon ve içme suyu şebeke hatlarının inşaatı çalışmaları takribi olarak yarı oranda tamamlandı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.