foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

OBAMA: ALDIĞIM KARARLAR, SİVİLLERİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU

123_9690
Paylaş
 

Almanya Başbakanı Merkel ile ABD eski Başkanı Obama Berlin’de Kilise Günü vesilesiyle düzenlenen panelde konuştu.

Panele katılan bir Alman gencin, teröristlere karşı kullanılan insansız hava araçların (İHA) sivillerin de ölümüne sebep olduğunu hatırlatması ve bu konuda ne düşündüğünü sorması üzerine Obama, teröristlere karşı mücadelenin herhangi bir ülkeye karşı savaşmak gibi olmadığını belirtti.

“ALDIĞIM KARARLAR, SİVİLLERİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU”
Obama, teröristlerin daha çok gizli hareket ettiklerini ve tespit edilmelerinin zor olduğunu ifade ederek, “Bazen aldığım kararlar, hatalar olduğu için sivillerin de ölümüne neden oldu. Ancak teröristlere ulaşmanın başka yolu yoktu.” dedi.

“SORUN SAVAŞIN KENDİSİ”
İHA’ların kullanılmadığı ortamlarda çatışmalar sırasında çok daha fazla sivilin hayatını kaybettiğini belirten, “Sorun İHA’lar değil, sorun savaşın kendisi.” ifadesini kullandı.

“SAĞLIK REFORMLARINDAN GURUR DUYUYORUM”
Obama ayrıca, kendi görev süresinde hayata geçirdiği sağlık reformuyla gurur duyduğunu ve bu reform sayesinde milyonlarca fakir insanın sağlık hizmetlerinden faydalanmasının mümkün olabildiğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan PUTİN, AZİZ NİKOLAS İÇİN KURTARICI İSA KATEDRALİ'NE GİTTİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.