MARMARA DENİZİ'NE KIYISI OLAN BELEDİYE BAŞKANLARI BANDIRMA'DA | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

MARMARA DENİZİ’NE KIYISI OLAN BELEDİYE BAŞKANLARI BANDIRMA’DA

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan belediye başkanları ortak çözüm peşinde

Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan belediye başkanları Bandırma’da buluştu.

Bandırma Belediyesi’ni ev sahipliğinde, Grand Asya Oteli’nde gerçekleşen toplantıya Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Erdek Belediye Başkanı Mimar Hüseyin Sarı, Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Volkan Berkay Çakır, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ve Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Doğan Subaşı katıldı. Toplantının bir bölümünü CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı ve CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay da izledi.

Toplantının açış konuşmasını yapan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan 54 belediyeden 24’ünün CHP’li olduğunu belirtirken, şunları söyledi:

“Marmara Denizi kıyısında 25 milyon insan yaşıyor. Bu bölge çok büyük bir potansiyel oluşturuyor. Marmara Denizi’ni mutlaka korumamız gerekiyor. Bu toplantıda Marmara Denizi’ndeki kirliliğin kentlere yansımasını nasıl önleyebileceğimizi, olası Marmara depremi için ne çeşit önlemler alabileceğimizi, kentlere yatırımlar konusunda nasıl dayanışma ve işbirliği yapabileceğimizi, karşılıklı örnek projeler üretebileceğimizi, kültürel dayanışma içinde birlikte etkinlikler gerçekleştirmenin yollarını görüşeceğiz. Toplantının ardından da bir sonuç bildirgesi yayınlayacağız.”

Bandırma Belediyesi’nin Bandırma’yı ve belediyenin çalışmalarını anlatan sinevizyon görüntülerinin ardından Marmara Denizi’nde araştırmalar yapan MAREM kuruluşundan Faruk Göksu, “Suyun birleştirici gücü” ve Bülent Artüz, Marmara Denizi’nin kirliliği hakkında sunumlarını gerçekleştirdiler.

Belediye başkanlarının düşüncelerini açıkladıkları bölüm, basına kapalı olarak yapıldı.

 

Haber: Önder BALIKÇI

Fotoğraf: Mustafa YAMANER

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.