KARACABEY'DE KÜLTÜR TURİZMİ İÇİN ADIMLAR ATILIYOR | Bandırmanın Sesi
ANKET
foto-deniz1

KARACABEY’DE KÜLTÜR TURİZMİ İÇİN ADIMLAR ATILIYOR

Paylaş
 

‘Güzellikler şehri’ Karacabey, bölge turizminin yıldızı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

AK Parti Bursa Milletvekili, İçişleri eski Bakanı ve MKYK üyesi Efkan Ala, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu Hukukçu Üyesi Vedat Pehlivan, Ak Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan ile birlikte, Eskikaraağaç Leylek Köyü’nde ziyaretlerde bulundu.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın konuğu olarak ilçeye gelen ziyaretçilere Özkan, köyde yapılan ve yapılmakta olan projeleri ve turizm konusundaki gelişmeleri aktardı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan bölgeye büyük ilgi gösterirken, gerçekleştirilen sohbetlerde kültür turizmi için de adımlar atılabileceği gündeme geldi. Önümüzdeki günlerde, ilçenin diğer tarihi bölgelerini de incelemeye gelecek olan Alpaslan, bununla ilgili en kısa sürede gerekli adımları atacağını belirtti.

Karacabey her yönüyle hazır

Karacabey’in turizmi her yönüyle ağırlamaya hazır bir şehir olduğunu belirten Belediye Başkanı Ali Özkan, “Karacabey Belediyesi olarak bugüne kadar doğa turizmi, sağlık turizmi, eko turizm, kongre turizmi gibi faaliyetlerimiz olmuştu. Kültür turizmi alanında da sayın bakan yardımcımız ve Bursa milletvekilimizin ilgisi ile inşallah yakın zamanda güzel gelişmeler elde edeceğiz. Karacabey yeni değerleri ile bölgenin değil ülkenin dikkatini çekmeye başarıyor” ifadelerini kullandı.

3 T vizyonu ile kentin geleceği şekilleniyor

Başkan Özkan, Karacabey’in geçmişte tarım ve hayvancılığı ile anılan bir şehirken, göreve geldikleri günden bugüne ilçenin marka değerlerini ortaya çıkarıp 3T olarak özetlenen tarım, teknoloji ve turizm ile alakalı çalışmalara yoğunluk gösterdiklerini ve bu sayede de ilçenin farklı noktalarında cazibe merkezlerinin oluşturulduğunu ifade etti.

Turizm çeşitliliğiyle öne çıkıyorÖte yandan, geçmiş yıllarda sadece sahil bölgesi ile turizm potansiyelini elinde tutan Karacabey; bugün Uluabat Gölü, Longoz ve Ihlamur Ormanları, tarihi mekanları, ülke çapında ses getiren buluşma ve etkinlikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Özellikle Leylek Festivali, pelikan sayımları ve düzenlediği dil kamplarıyla bu zamana kadar çeşitli organizasyonlarla uluslararası etkinliklere de imza atan Karacabey Belediyesi; RC Model araç pilotlarını, klasik araç severleri, okçuluk, cirit ve güreş gibi etkinliklerle de ilçeyi ülkenin dört bir yanından gelen ziyaretçilerin uğrak noktası haline getiriyor.

Bir önceki yazımız olan İSPANYA'DA YEREL FİNANS VE KALKINMAYI ANLATTI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
ANKET

BANDIRMA'DA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?

  • AV. TOLGA TOSUN (19%, 1.059 Oylar)
  • UZAY KESKİN (18%, 1.035 Oylar)
  • BURAK BAHADIR TUZLU (16%, 923 Oylar)
  • METİN OK (16%, 899 Oylar)
  • DURSUN MİRZA (13%, 732 Oylar)
  • CEMAL ÖZTAYLAN (9%, 485 Oylar)
  • AYDIN ÖZEN (7%, 375 Oylar)
  • OZAN ONUR (2%, 133 Oylar)

Toplam oy veren: 5.858

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLMALI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.