EĞİTİM DESTEK EVİ'NDEN ÇANAKKALE GEZİSİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

EĞİTİM DESTEK EVİ’NDEN ÇANAKKALE GEZİSİ

Paylaş
 

Bandırma Belediyesi’nin ekonomik durumu yeterli olmayan ailelerimizin çocukları için hizmete alarak eğitimde fırsat eşitliğini sağladığı Eğitim Destek Evi, Çanakkale Şehitler Abidesi’ne sosyal ve tarihsel amaçlı bir gezi düzenledi.

Gezide 72 öğrenci ve eğitmenlerinin yanında eğitim destek evi koordinatörü Yaşar Kırbıyık da yer aldı.

Geçtiğimiz haftasonu Cumhuriyet Meydanında sabah saat 06.30’da hareket eden gezi ekibi ilk olarak Gelibolu Bayraklı baba türbesini ziyaret etti. Buranın ardından rehber eşliğinde  Namazgah tabyaları ve Müze gezilerek bilgi alındı. Ekip, gezisine Yahya Çavuş ve Seyit Onbaşı Anıtı ile Çanakkale Şehitleri Abidesi, Conk Bayırı ve yol güzergahı olan savaş alanlarıyla devam etti.

Gezinin son bölümünde Kilitbayır’dan Çanakkale’ye geçen ekip, burada Truva Atı, Nusret Mayın Gemisi, Çimenlik Kalesi ve Aynalı Çarşı ziyaret edilerek Bandırma’ya döndü.

Çocukların her türlü ihtiyacı Bandırma Belediyesi tarafından karşılandığı gezinin ardından çocuklarını karşılamaya gelen aileler, Bandırma Belediyesi tarafından organizasyonu yapılan bu geziden dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.