DİKKAT..! METEOROLOJİ GÜN VERDİ..! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

DİKKAT..! METEOROLOJİ GÜN VERDİ..!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Türkiye bugünden itibaren yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisine giriyor.Sıcaklıkların kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalması bekleniyor.

Ege‘nin kuzey kesimleri,Marmara‘nın güney ve doğusu,Batı Karadeniz‘in iç kesimleri, İç Anadolu‘nun kuzeybatı kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor .Bu yağışlar Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara çevrelerinde daha hafif yağışlar şeklinde görülecek.

Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu,Marmara‘nın güneydoğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları ileAnkara, Eskişehir, Çankırı, Çorum, Afyonkarahisar, Kütahya, Giresun ve Trabzon çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR AZALIYOR

Sıcaklıkların kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalması bekleniyor. Sıcaklık değerlerinde düşüş pazartesi günü de devam edecek.Gece saatleri itibariyle sıcaklık düşüşü iç kesimlerde kendini hissettirecek.

İSTANBUL’A YAĞIŞ GELİYOR

Pazartesi yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde yağışlı hava sisteminin etkisi görülecek. İstanbul’da da pazartesi günü itibariyle hafif yağmur geçişleri bekleniyor.

3 İLE KAR UYARISI 

Doğu Anadolu‘nun doğusunda, Erzurum, Kars, Ağrı çevrelerinde yağmur şeklinde başlayacak yağış, pazartesi gece saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Salı günü itibariyle de bölgede kar şeklindeki yağışlar devam edecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR

Pazartesi ve salı gününde Doğu Karadeniz kıyı şeridindeki yağışların kuvvetli olması tahmin ediliyor. Trabzon, Rize ve Artvin yer yer kuvvetli yağış bekleniyor. Salı günü sıcaklıklarda düşüş özellikle iç kesimlerde hissedilecek.Ankara’da hava bugün hafif sağanak yağışlı 20 derece. Sıcaklık salı günü itibariyle 15 dereceye kadar düşecek.

İstanbul‘da bugün bazı ilçelerde kısa süreli sağanak yağış geçişleri görülebilir. Yarın ise il genelinde hafif yağmur ve sağanak yağışlar bekleniyor.Pazartesi ve salı kuzey yönlerden esen rüzgarlar İstanbul‘da havayı biraz daha soğuk hissetirecek. İzmir‘de bugün itibariyle gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor. En yüksek sıcaklık 23 derece olacak. 

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.