CHP KIRSAL MAHALLELERDE | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

CHP KIRSAL MAHALLELERDE

Paylaş
 

Bandırma CHP İlçe Başkanlığı referandum çalışmalarında dün gece Sahil Yenice Mahallesinde Referandum da neden EVET, neden HAYIR denileceğini anlattılar.
Onun için ona diyorlar ki Türk Tipi Başkanlık sistemi böyle bir sistem yoktur
Başkan Dursun Mirza yaptığı konuşmada;” Her türlü yetkiyi bir tek adam alıyor, Parlamento’ nun yetkisini de tek adam alıyor, yürütme yetkisini de alıyor. Yürütme, yasama, yargı tek elde toplanıyor. Bu çok tehlikelidir. Bunun adı Demokrasi olmaz o zaman, bunun adı tek adamlık olur, diktatörlük olur, padişahlık olur. Dünyada da böyle bir sistem yok. Onun için ona diyorlar ki Türk Tipi Başkanlık sistemi böyle bir sistem yoktur” dedi.

Hem Cumhurbaşkanı hem partinin genel başkanı olursanız bu birliği bütünlüğü sağlayamazsınız
Mirza; “Biz Cumhurbaşkanımızı, bağımsız herkese eşit davranan, ülkenin birliğini, bütünlüğünü sağlayan olarak görmek istiyoruz. Ülke de sorun çıktığı zaman, liderleri bir araya toplayan, kurumları bir araya toplayan, onları birleştiren bütünleştiren olarak algılamak istiyoruz. Hem Cumhurbaşkanı hem partinin genel başkanı olursanız bu birliği bütünlüğü sağlayamazsınız. Ülke tehlikeye girer, öbür partiden insanlar kendilerini dışlanmış ister. Bu çok yanlış bir şeydir, olmaması gereken bir şeydir. Bu madde bile bizim “HAYIR” vermemiz için yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.