TÖRENE TEPKİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

TÖRENE TEPKİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP lideri Kılıçdaroğlu, seçim kanununa göre yasak olmasına rağmen Balıkesir mitingi için askeri havalimanına indi. Kılıçdaroğlu’nun burada askeri törenle karşılanması tepki çekti.

Kılıçdaroğlu’ nu taşıyan uçak Bandırma 6. Ana Jet Üssü’ne indi. Kılıçdaroğlu’nun burada askeri bir törenle karşılanması tartışmaları beraberinde getirdi.

ASKERİ TÖRENLE KARŞILANDI
İlk kez A Haber’de yayınlanan fotoğraflarda Kemal Kılıçdaroğlu üsde askerler tarafından resmi törenle karşılanıyor. Üs komutanlarının sıraya girerek tek tek tokalaştıkları Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra ellerinde silahları ve özel kıyafetleriyle resmî tören mangasını selamlıyor.

SEÇİM YASAKLARI İHLAL EDİLDİ
Ana muhalefet partisi liderine temayüllerin dışına çıkılarak askeri tören düzenleyen Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Ahmet Biçer, Seçim yasaklarının 64. maddesini ihlal etti.

KARŞILAMA TÖRENİ TEPKİ ÇEKTİ
Kılıçdaroğlu’nun askeri törenle karşılanması AK Parti cephesinde ve sosyal medyada büyük tepki çekti. AK Parti Milletvekili Metin Külünk, Kılıçdaroğlu’nu karşılayan komutanla ilgili de twitter’dan bir mesaj paylaşarak “Kılıçdaroğlu’ nu karşılayan General, İşgalci örgütün lideri Akın Öztürk döneminde erken terfi ettirilen General’ler den midir?” dedi.

64. MADDE NE DİYOR?
Madde 64- Seçimim başlangıç tarihlerden seçim sonuçları ilan edilinceye kadar olan süre içinde 62’nci maddede sayılan bütün daire, teşekkül ve müesseselerle Bankalar Kanuna tabi teşekküllere ait kaynaklardan yapılan iş ve hizmetler dolayısıyla (açılış ve temel atma dahil) törenler tertiplemek, nutuklar söylemek, demeçler vermek ve bunlar hakkında her türlü vasıtayla yayınlarda bulunmak yasaktır.
62. maddede sayılan kurumlar ise şöyle: Devlet, katma bütçeli idareler, il özel idareleri, belediyelerle bunlara bağlı daire ve müesseseler, İktisadi Devlet teşekkülleri ve bunların kurdukları müesseseler ve ortaklıkları ile diğer kamu tüzel kişiliklerinde memur ve hizmetli olarak çalışanlar…

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.