CHP BANDIRMA İLÇE BAŞKANI PANÇ'TAN "ASKIDA EKMEK KAMPANYASI" İLE İLGİLİ AÇIKLAMA - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

CHP BANDIRMA İLÇE BAŞKANI PANÇ’TAN “ASKIDA EKMEK KAMPANYASI” İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bandırma İlçe Başkanı Dr. Selim Panç, MHP’nin başlattığı ‘Askıda Ekmek Kampanyası’ ile ilgili açıklamada bulundu.  Açıklamasında”Küçük ortak Cumhur İttifakı’nın halkımızı aç ve yoksul bıraktığını açıkça kabul etmiştir” diyen Panç, “Açıklamalara bakınca sabah uçuyoruz, öğlen Almanya bizi kıskanıyor, akşam IMF’ye borç veriyoruz; ama gerçek ekmek alamayacak durumdaki yüzbinlerdir” ifadelerini kullandı.

Kampanyanın iktidar bloğunun yoksulluğu kabul etmesi olarak değerlendirenlere, MHP Cephesi’nin “Densizler” ifadesini kullanmasına da değinen Başkan Panç; “Densizlik iktidarda bulunup halkı bir lokma ekmeğe muhtaç etmektir, gelir adaletsizliğinin önüne geçememektir. Yandaş firmalara milyarlarca TL vergi affı yapılırken, ekmeğe muhtaç vatandaşların hakkını savunmamak, bu yoksulluğun sebebi olmaktır” ifadelerini kullandı.

CHP’li Panç’ın açıklamaları şöyle:

“Gerçek Ekmek Alamayacak Durumdaki Yüzbinlerdir!”

“Küçük Ortak’ın askıda ekmek kampanyası yapması biliyorsunuz ki gündeme geldi. Bu kampanya iktidar bloğunun açıkça ‘Biz halkı bir lokma ekmeğe muhtaç ettik’ demesinden başka bir anlama gelmemektedir. Biz halkı yoksul bıraktınız derken, karşımıza geçip ekonomimizin ne denli güçlü ve halkın bollukla yaşadıklarını anlattılar. İktidar bloğundan yapılan açıklamalara bakınca sabah uçuyoruz, öğlen Almanya bizi kıskanıyor, akşam IMF’ye borç veriyoruz; ama  bu gün kendi yaptıkları kampanyadan da görüyoruz ki gerçek ekmek alamayacak durumdaki yüzbinlerdir!”

“Densizlik Yandaş Firmalara Milyarlarca TL Vergi Affı Yapılırken, Ekmeğe Muhtaç Vatandaşların Hakkını Savunmamaktır!”

Bir de biz bunu dile getirince bize ‘Densizler’ deme gafletinde bulunmuşlar. Densizlik iktidarda bulunup halkı bir lokma ekmeğe muhtaç etmektir, gelir adaletsizliğinin önüne geçememektir. Yandaş firmalara milyarlarca TL vergi affı yapılırken, ekmeğe muhtaç vatandaşların hakkını savunmamak, bu yoksulluğun sebebi olmaktır. EYT’lilere verilen sözleri tutmamak, mecliste verilen kabul oyunu bir telefonla değiştirmek; emeklinin, işçinin, işsizin zam talebinde kör-sağır dilsiz olup paşazadelerin 4 maaş almasına göz yummak mıdır densizlik, yoksa bu gerçekleri, aç bıraktığınız halkın gerçeklerini dile getirmek midir?”

“Birisi küçük ortağa hatırlatmalıdır ki bu ülkeyi dahil oldukları Cumhur İttifakı yönet(eme)mektedir !”

Bu durum aslında siyasi anlayışlarımızın farkının vatandaşın ekonomisi konusunda tezahürüdür. Öyle ki Cumhur İttifakı’nın anlayışı aslında halkı bir ekmeğe muhtaç ederek, onlara bu ekmeği bahşediyormuş gibi davranan bir anlayıştır. Onların defterlerinde yazan budur. Öyle ki Küçük Ortağın Lideri çıkıp 2023 Cumhurbaşkanı Adaylarını açıklarken, adını zikrettiği aday 14 Mayıs 2019’da Yenilenen İstanbul Seçimleri öncesi İl ve İlçe başkanları ve Milletvekilleri ile yaptığı toplantıda kendisine oy vermeyen seçmenler için açıkça “Karınlarını doyuruyoruz yine de bize oy vermiyorlar” dememiş midir? Vatandaşın alın teriyle kazandığı parayı ‘karnınlarını biz doyuruyoruz’ olarak gören anlayış, her yere gururla kendi siyasi sembollerini koyarak askıda ekmek kampanyası yapabilmektedir. Birisi küçük ortağa hatırlatmalıdır ki bu ülkeyi dahil oldukları Cumhur İttifakı yönet(eme)mektedir ve bu yoksulluğun sebebi de bizzat kendileridir!

“Siz yardım edilmiş yoksullar istiyorsunuz, biz ise ortadan kaldırılmış yoksulluk!”

Dünya Edebiyatının en önemli değerlerinden olan Victor Hugo, döneminin iktidarı ve yandaşlarına “Siz yardım edilmiş yoksullar istiyorsunuz, biz ise ortadan kaldırılmış yoksulluk!” sözlerini sarf etmiştir. neredeyse üzerinden üç yüz yıl geçmişken, küçük ortak hala egemen sığ siyasetin aynı anlayışta olduğunu bizlere kanıtlamıştır. Bu paradigmayı emekçilerle, yoksullarla, çalışanlarla, geleceksizleştirdiğiniz gençlerle yıkmak boynumuzun borcudur. Ekmeğe muhtaç bıraktıklarınızın hakkını teslim etmek, gelir adaletini sağlamak ve vergi affı getirdiğiniz yandaşlardan tüyü bitmemiş yetimin hakkını alacak bir hukuk devletini tekrar var etmek için önümüzde bir seçim kalmıştır. Küçük ortak iktidar bloğunun ülkemizin kıymetli vatandaşlarına sunduğu fotoğrafı gözler önüne sermiştir. Küçük ortak büyük ortağı güzel bir silkelemiştir. Unutmadan da ekleyelim. Hayırın gösterişi olmaz! Boy boy siyasi afişlerinizin yanında yaptığınız şeye dayanışma değil reklam denir! Önümüzdeki ilk seçimde bu reklam arası da sona erecektir!”

Bir önceki yazımız olan AVŞA BAHAR AQUA RESORT OTEL BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.