BALIKESİR'DEN AYVACIK'A YARDIM ELİ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BALIKESİR’DEN AYVACIK’A YARDIM ELİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, hafta başından buyana yaşanan depremlerde hasar gören Çanakkale’nin Ayvacık ilçesindeki köylerde yaşayan vatandaşlara yardım elini uzattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur afetin yaşandığı bölgede incelemeler yaparak, depremzede vatandaşlara moral ziyaretinde bulundu. Başkan Uğur’un Bademli, Gülpınar, Yukarıköy ve Tuzla köylerindeki inceleme ve moral gezisine Ayvacık Kaymakamı Hakan Hakyemez ve Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin de eşlik etti. Başkan Uğur, depremde okulları zarar gören ve konteynırlarda kurulan sınıflarda eğitim gören öğrencileri de ziyaret etti.

İnceleme gezisinde depremzede vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Uğur, Devletin depremzede vatandaşlara sahip çıktığını ve çıkmaya devam edeceğini söyledi. Depremin yaşandığı ilk saatlerden itibaren AFAD ve Kızılay’ın deprem bölgesine gelerek yaraların sarılması için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Başkan Uğur, “Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde meydana gelen depremde hasarın oluştuğu Bademli, Gülpınar, Yukarıköy ve Tuzla köylerindeki vatandaşlarımızı Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin ile ziyaret ettik. Evleri hasar gören ya da yıkılan vatandaşlarımız için kurulan konteynırlara, çadırlara ve öğrenci kardeşlerimizin eğitimini aksatmaması için kurulan okula Büyükşehir Belediyesi olarak çekyat, masa, sandalye, açık alan sobası ve yangın tüpü yardımında bulunduk. Depremin akabinde hemen bölgeye intikal eden, AFAD ve Kızılay ekiplerine çalışmalarında kolaylık diliyorum. Depremzede vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun diliyorum. Allah tekrarlarını yaşatmasın” açıklamasında bulundu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi depremzede vatandaşların yaşamlarının normale dönmesi için bölgeye çok sayıda çekyat, masa, sandalye, açık alan sobası ve yangın tüpü yardımında bulundu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.