Avşa Adası Yiğitler Köyü Tatil Rehberi 2024

featured
AVŞA ADASI YİĞİTLER KÖYÜ
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Marmara’nın Avşa Adası’na 3 km uzaklıkta olan Avşa Adası Yiğitler Köyü kendi başına da bir merkezdir.

Balıkesir’in Büyükşehir yapılmasından sonra Avşa’da da Belde Belediyesinin kapanmasıyla Adalar Birliği Belediyesi Yiğitler Köyü’nü Marmara ilçesine bağlamıştır. Avşa Adası’nda bulunan Yiğitler Köyü eski adı olan Araplar Köyü olarak da bilinmektedir. Küçük balıkçı kasabalarına benzeyen sakin, huzurlu, güzel ve insanların sıcaklığıyla tatilinizi rüya gibi yaşamanızı sağlar Yiğitler Köyü..

Konum itibari ile deniz ürünlerinin sürekli taze ve tadının mükemmel olmasının yanında sebzelerin meyvelerin satıldığı köy meydanında alışveriş yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla ya da ailenizle restoran ve çay bahçelerinde keyfili sohbetlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Geceleri sahil boylarında ay ışığının denize yansıyan pırıltısını hayranlıkla izleyeceksiniz. Huzurla tatiliniz keyfini çıkarabileceğiniz fazlasıyla mevcuttur. Aradığınız, ihtiyaç duyduğunuz bütün o isteklerinizin yanında Yiğitler Köyü’nde geçireceğiniz tatil değer katacaktır. Yiğitler Köyünün en büyük özelliklerinden biri olan köyün sahil şeridine sıfır olmasıdır.

Avşa Adası merkezi bir konumdadır Yiğitler Köyü bu merkeze az önce dediğimiz gibi 3 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yiğiter Köyü’ne ulaşımı merkezden 15 dakika bir sıklıkla kalkan minibüsler ya da taksilerle sağlayabilirsiniz. İstanbul, Erdek ve ya Tekirdağ üzerinden Avşa Adası Yiğitler Köyü’ne gelmek isteyenlerin gideceği yol süresi en fazla 30 dakika sürmektedir. Avşa Adası Yiğitler Köyü; İstanbul’a 72 mil Ankara’ya 530 km İzmir’e 330 km Bursa’ya 160 km uzaklığındadır.

Tatil beldelerinde mekânların ve tesislerin en iyi reklamları ağızdan ağza söylenenlerden çıkan reklamdır.  Bir yaz sezonu Yiğitler’e gelen ve oldukça memnun ayrılan kişilerin tatil yörelerini iyi tanıtması en gerçek ve en iyi reklam çeşididir.

Tatil bölgelerine göre hem Avşa’da hem de Yiğitler Köyü’nde konaklama fiyatları oldukça düşük rakamlardan oluşmaktadır. Her bütçeye uygun olan bu tatil bölgesi aynı zamanda eşsiz doğal güzellikleri, temiz havası ve son derece nezih ortamı ile vazgeçilmez bir tatil olanağı sunmaktadır.

Ayrıca sizlere önerimiz Avşa Adası Yiğitler Köyü merkezinde havuzlu ve aqua parklı aileler için ideal bir tesis olan Bahar Aqua Resort olacaktır.

Kaynakça : https://avsa.bandirma.com.tr/avsa-adasi-yigitler-koyu

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Avşa Adası Nerede? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Avşa Adası Yiğitler Köyü Tatil Rehberi 2024

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x