ALTIEYLÜL KÜLTÜRÜ BOSNA'DA - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ALTIEYLÜL KÜLTÜRÜ BOSNA’DA

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Altieylül Belediyesi Bosna Hersek’in Konjic kentinde  her yıl düzenlenen Festivale katıldı.
Bu yıl 17. Düzenlenen Uluslararası “Konjicka Sehara” kültür festivaline değişik ülkeden 26 ekip katılırken,  festivalde Türkiye ve Balıkesir’i Altıeylül  Belediyesi Pamukçu Bengi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Halk Oyunları Ekibi temsil etti.

Festivale Altieylül Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Özen, Osman Zeki Şahin, İsmail Berber ve Belediye Meclis Üyesi Ahmet Şen ile Osman Ödemiş katıldı. Altieylul heyeti Festival başlamadan kısa bir süre önce Bosna Hersek Federasyon Meclisi, Boşnak Grup Başkanı Osman Çatic ile bir araya geldi.

Festival Konjik’in en işlek caddesi olan Masala Tita’ dan kortej yürüyüşü ile, tarihi konjik köprüsüne kadar devam etti. Ekiplerin oyunlarını gösterdiği alanda Altieylül  Belediyesi Pamukçu Bengi Gençlik ve  Spor Kulübü Derneği Halk Oyunları topluluğu alkışı en çok alan ekip oldu. Oyun esnasında açılan Türk bayrağı Bosnalı ve Konjik de yaşayan vatandaşları mutlu ederken, halk oyunları ekibine sevgi gösterisinde bulundular.
Festival sonunda Bosna Hersek, Mostar Kantonu nun Ticaret ve Turizm Bakanı Aydın Teletovic katılımlarından dolayı Altieylül Belediyesi Heyetine  ve Halk Oyunları ekibine çok teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.