foto-deniz1

AKIN: FİYATLAR VATANDAŞIN SOBASINI DEĞİL CEBİNİ YAKIYOR

Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın kömür fiyatlarındaki artışı TBMM Genel Kurulu’na taşıdı. Akın bu yıl özellikle MTV’nin etkisiyle kömür fiyatlarında bir artış yaşandığını, hükümetin politikalarının yine gariban vatandaşı mağdur ettiğini ifade etti. Akın bu yıl Balıkesir’de kömürün tonunun 750 liradan satıldığını, bu fiyatın vatandaşın sobasını değil, cebini yaktığını söyledi. Akın’ın konuşması şu şekilde;

“Havalar soğudu, artık doğal gaz ve kömür de bütün evlerde ihtiyaç hâline geldi. Bu yıl özellikle doğal gazın olmadığı yerlerde de kömür vatandaşlarımızın vazgeçilmezi. Yalnız şöyle bir durum var: Balıkesir’de kömürün tonu 750 liraya satılıyor yani yarıdan fazlasına bir asgari ücretin. Millet, oradaki vatandaşlarımız “Akşama ekmeğimi nasıl getireceğim.” diye düşünürken bir de bu kömür parası büyük bir darbe oldu. Vatandaşların bu fiyatlar gerçekten sobasını değil, cebini yakar duruma geldi.

Bu yıl kömür fiyatlarının geçen yıllara göre de daha pahalı olmasının nedeni Hükûmetin MTV’ye yapmış olduğu artış. Kömür satıcıları esnaf odası başkanları MTV zammının fiyatları doğrudan etkilediğini söylüyor. Bu demek oluyor ki, yine Hükûmet gariban vatandaşımızın cebini hedef almış durumda. Hükûmeti, soğuklar iyice kendisini hissettirmeden önlem almaya davet ediyorum.”

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.