ABDULLAH GÜL:"BAYKAL'I CİDDİYE ALMADIM" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ABDULLAH GÜL:”BAYKAL’I CİDDİYE ALMADIM”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Abdullah Gül, aktif siyasete girmeyeceğini bir kez daha yineledi, CHP’li Baykal’ın ortaya attığı iddiaları ise yalanladı.

Deniz Baykal’ın, “Abdullah Gül hayır cephesinin adayı olabilir mi” şeklindeki soruya verdiği “Ciddi olarak düşünülebilir” cevabı sonrası kulisler hareketlenmiş ve Abdullah Gül’ün aday olup olmayacağı merak konusu olmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili “Bu tür iddialar fitne hareketidir, virüs hareketidir” diyerek Deniz Baykal’a ağır suçlamalarda bulunmuştu.

Ardından gözlerin çevrili olduğu Abdullah Gül dün, bugünkü cuma namazı çıkışı bir açıklama yapacağını duyurmuştu.

BAYKAL’IN SÖZLERİNİ CİDDİYE ALMADIM
İşte Abdullah Gül’ün açıklamaları:

Geldiğiniz için önce teşekkür ederim. Sayın Baykal konuşmasına beni de dahil etti. Açıkçası ciddiye almadım. 367 meselesinin nasıl ortaya çıkıtğını çok iyi biliyorum o yüzden ciddiye almadım. Üzülerek görüyorum ki bazıları çok ciddiye almışlar.

SAYGIYI AŞARAK NE YAPMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEYENLER VAR
Bazı arkadaşları saygı seviyesini de aşarak benim ne yapmam gerektiğini nasihat edecek kadar da ileri götürdüler buna çok üzüldüm. Uzun süredir bazı siteler, sosyal medya, başta ben olmak üzere AK Parti’nin gerçek öncüleri, kurucuları, içeride dışarıda başarısında çok büyük emeği geçmiş arkadaşlar hakkında ağza gelmeyecek laflar, küfürler, ahlak dışı davranışlar; bunların nasıl organize olduğunu dünya alem biliyor. Bunların karşılığında sukutumu koruyorum.

SİYASETE GİRMEYECEĞİMİ DEFALARCA SÖYLEDİM
Ben 7 sene tarafsız olarak Cumhurbaşkanlığı yaptım, siyasete girmeyeceğimi defalarca söyledim. Birikimimi paylaşıyorum arkadaşlarımla.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.