YEŞİL ALTYAPI SİSTEMİYLE SU BASKINLARINA SON VERECEĞİZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

YEŞİL ALTYAPI SİSTEMİYLE SU BASKINLARINA SON VERECEĞİZ

Paylaş
 

İyi Parti ve Chp’nin Ortak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok seçim gezilerine aralıksız devam ediyor. Ziyaretlerinde projelerinden bahseden Ok, halkın su baskınları hakkındaki şikayetlerine karşın önerilerini sundu.

İvrindi Belediye Başkan Adayı Aydın Cihan ile köy köy, mahalle mahalle gezen İsmail Ok kırsal bölgelerde yaşayan halkın ciddi mağduriyetler yaşadığını ve bu bölgelerin sorunlarını en iyi kendilerinin çözebileceğini söyledi. İsmail Ok ” Balıkesir kırsal bölgesi yaşanan ekonomik krizler nedeniyle de çok zor durumdalar. Çiftçimiz üretemiyor, halkımız da sağlıklı ve ucuz ürüne pazarda ulaşamıyor. Allah’ın izniyle göreve geldiğimizde Balıkesir’ de bu sorun bitmiş olacak. Bu konuda ki kararlılığımızı kırsalda yaşayan vatandaşımız görüyor ve bu nedenle bizleri her zamankinden daha fazla sahipleniyorlar” dedi.

OK; BASKİ İFLASIN EŞİĞİNDE

Ziyaretleri esnasında talep, öneri ve şikâyetleri dinleyen Ok; en çok ta su baskınlarından yana vatandaşın dertli olduğunu söyledi. Her yağmur döneminde evlerini su bastığını ve işyerlerine gidemediklerini söyleyen vatandaş artık çözüm istediklerini belirtti. Bunun üzere su baskınları ile ilgili  konuşan Ok “Su, kanalizasyon ve yağmur suları için belediyenin özel bir birimi var. Ancak bu birim su kesintilerinin önlenmesi, su baskınlarının bitirilmesi ve kanalizasyon sorunlarının çözümü ile uğraşmak yerine ballı, kaymaklı ihaleler ile vakit harcıyorlar. Baski iflas ettirilmiş durumda. 5 yılda belediyenin bütün şirketlerinin ve kurumlarının iflasın eşiğine gelmesi de yaşanan bu durumun göstergesi. Emeği geçen Ak Partili yöneticilere plaket vermeyi düşünüyorum. 5 yıl önce göreve gelirken Balıkesir’i uçuracaklarını iddia edenlerin bugün Balıkesir’i uçurumdan aşağıya uçurduğunu görmüş olduk. Balıkesir’in başına gelenler batırmak için geliyorum dese, bu hale getiremezlerdi. Gelir getirecek kurumların nasıl bu hale geldiğini sorgulamamız ve halkımıza anlatmamız gerekiyor. Buradan tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum; hortumlar kesilecek ve 1 yıl içerisinde mâli disiplini sağlayarak bu kurumları yeniden halkına hizmet eden kurumlar haline getireceğiz” dedi.

YEŞİL ALTYAPI SİSTEMİYLE ŞU BASKINLARINA SON VERECEĞİZ

Su baskınlarının önlenmesi hakkında sözlerine devam eden Ok “Bu konuda işinin ehli bir ekip ile proje bazında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kentin dört bir tarafında oluşturacağımız su deşarjları sayesinde sellere bağlı yıkımları ve zararları önleyeceğiz. Yeşil alt yapı sistemleri sayesinde ise yağan yağmurları kullanma suyu olarak depolanabilecek hala getireceğiz. Kent merkezi ve her ilçemizin fiziki durumunu göz önünde bulundurarak çalışacağız. Kentin iklimini kendine getirecek, baştan aşağıya yemyeşil olmasını sağlayacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan MEVLİD KANDİLİ'NİN ÖNEMİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.