GENÇ İŞ ADAMI HALİL ÖZÜMÜT KIZILAY BAŞKANI SEÇİLDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

GENÇ İŞ ADAMI HALİL ÖZÜMÜT KIZILAY BAŞKANI SEÇİLDİ

Paylaş
 

Bandırma Kızılay’da 43 yıl aralıksız başkanlık yapan Mehmet Özümüt görevini bıraktı. Yapılan toplantıda Mehmet Özümüt’in oğlu Halil Özümüt Kızılay başkanlığına seçildi.

Türkiye Kızılay Derneği Bandırma Şubesinin 2019 yılı olağan genel kurulu Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu salonunda gerçekleştirildi. 2 listenin yarıştığı genel kurulda Halil Özümüt’ün başkanlığındaki sarı listesi 66 oy ile seçimleri kazanan taraf oldu.

Çetin Sever’in divan başkanlığını yaptığı toplantıda divan kurulu üyeliklerini Adnan Erdan, Mesut Tatlıdil ve Nuri Hazer yaptı. Kızılay Başkanı Mehmet Özümüt’ün yaptığı duygulu veda konuşmasının ardından faaliyet ve denetim kurulu raporları okunarak ibra edildi.

Söz alan üyeler Bandırma’ya bir bakım evi yapılmasını, Öğrencilere verilen bursların arttırılmasını isterken Kızılay’ın mal varlığı ile talepleri ise yerine getirilemedi. 43 yıldan bu yana Şube başkanlığını yürüten Mehmet Özümüt’e plaket verilerek onursal başkan seçilmesi için Kızılay Genel Merkezine başvuru yapılması kararlaştırdı.

İki adayı konuşmalarının ardından yapılan seçimlerde Ali Kemal Sert’in beyaz listesi 38, Halil Özümüt’ün sarı listesi ise 66 oy alarak seçimleri kazandı.

Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Halil Özümüt, Mehmet Batur, Necati Sarı, Halife Kara, Mesut Tatlıdil, Ersel Alkay, Gökhan Süzen, Mustafa Yamaner, Servet Çorpan

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.