ANKET
foto-deniz1

VALİ YAZICI HAFSA SULTAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE

Paylaş
 
Vali Ersin Yazıcı, BENGİ Projesi kapsamında Bandırma Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.
ÖĞRENCİLER BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ
Vali Ersin Yazıcı, Bandırma Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde günün nöbetçi öğrencileri tarafından Ziyaretçi Defterini doldurmak üzere nöbetçi masasına davet edildi. Nöbetçi öğrenci masasına geçerek ziyaretçi defterine kendi adını yazarak imzalayan Vali Ersin Yazıcı, nöbetçi öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra, öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi.
Öğretmenlerin taleplerini dinleyen Vali Yazıcı, insan yetiştirmenin zor ve zevkli bir meslek olduğunu, özenle ve özveriyle gelecek nesilleri yetiştiren öğretmenlerin ülke için çok faydalı bir iş yaptıklarını kaydetti.
BU OKULLARA TÜRKİYE’NİN İHTİYACI VAR
Mesleki eğitimin önemine dikkat çeken Vali Yazıcı, ” Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi farklı sektörlerin beklediği insan gücünü yetiştiriyor, yetiştirmeye de devam edecek. Hayat bir maratondur ve koşmaya hazır olmak lazım. Bunun için bilgi ve kültür eksikliğinin giderilmesi gerekiyor. Bu okulda çocuklarımız mesleki eğitimlerini tam olarak alıyor. Çalışma hayatına atıldıklarında da gördükleri eğitim sayesinde ne yapacaklarını bildikleri için başarılı oluyorlar. Bu meslekte başarı ancak eğitimle gelir. Meslek lisesi mezunları hemen iş buluyor. Eğitimine devam etmek isteyenler yüksekokulda eğitimlerini sürdürüyor. Ülkeye kalifiye eleman yetiştiren bu okullara Türkiye’nin ihtiyacı var.” dedi.
OKUMA SAATİ
Vali Ersin Yazıcı, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil ve Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Gülsevim Kaçar öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine de katıldılar.
BAŞARILI OLABİLMENİN SIRLARI
Okuma saati sonrası, başarılı olabilmenin sırlarını kendi hayat öyküsünden örnekler vererek öğrencilerle paylaşan Vali Ersin Yazıcı, çok güzel bir okulu ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.
TERCİHLERİNİZE DİKKAT EDİN
Meslek seçiminin önemini vurgulayan Vali Ersin Yazıcı, ”Herkesin seçtiği veya arkadaşınızın seçtiği meslek yerine, kendi karakterinize uygun olan mesleği seçin. İleride mutsuz olacağınız bir bölüm okumayın, kendinize güvenin çünkü bizler sizlere güveniyoruz. Tercihlerinize dikkat edin. Neyi seviyorsanız, hangi iş, hangi meslek size uygunsa onu tercih edin. Başarılı olmak için de en önemli konu disiplinli çalışma, sosyal faaliyetler için vakit ayırma ve programlı çalışma.” dedi.
HAYALLER EN BÜYÜK ZENGİNLİK
Hayallerin en büyük zenginlik olduğunu ve hayaller olmazsa bir yere varmanın mümkün olmayacağını vurgulayan Vali Yazıcı, “Hayal kurarken gelecekteki hedeflerinizi belirlemeniz lazım. Hayallerinizin peşinden koşun. Hedefleri olmayanların hayalleri olmayacaktır. Nitelikli insan hayallerini hedefleri doğrultusunda kurabilen insandır. ” şeklinde konuştu.
KİTAP OKUYAN İNSAN DÜŞÜNEN İNSANDIR
Başarılı olmak istiyorsanız, çok kitap okumalısınız şeklinde konuşan Vali Yazıcı, “Mutlaka derslerinize çalışıyorsunuzdur ancak ders dışında da kitap okumayı alışkanlık haline getirmeniz gerekir. Kitap okumanın sayısız yararı vardır. Kitap okuyan kişinin kendine olan güveni oldukça fazladır. Kitap okuyan insan düşünen insandır.“dedi.
Vali Yazıcı, daha sonra öğrencilere söz vererek öğrencilik hayatları ile hedeflerini anlatmalarını istedi. Samimi bir ortamda geçen programın sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayan Vali Yazıcı, “Bugün sizlerle beraber olmaktan son derece mutlu olduğumu ifade ediyorum.  En güzel başarıları yakalayacağınızı ümit ediyor, tekrar başarılar diliyorum. “dedi.
52

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.