VALİ YAZICI BANDIRMA'DA ÖĞRETMENLER İLE BİR ARAYA GELDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

VALİ YAZICI BANDIRMA’DA ÖĞRETMENLER İLE BİR ARAYA GELDİ

Paylaş
 
Vali Ersin Yazıcı, Bandırma’da öğretmenlerle bir araya gelerek Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi’nin (BENGİ)  önemine dikkat çekti.
Gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yazıcı’nın yanı sıra Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil ve çok sayıda öğretmen katıldı.
BENGİ BİZİM SEVDAMIZ
Düzenlenen programda BENGİ Projesi yürütme ekibi adına bir sunum gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, “BENGİ bizim bir sevdamız. Sendika, siyasi görüş ayrımı yapmadan tek kaygımız öğrencilerimiz” ifadelerini kullandığı konuşmasında projenin içeriğini anlattı. Projenin dört ayaktan oluştuğunu kaydeden Yıldız, bunları şöyle sıraladı: Akademik Başarı, Değerler Eğitimi, Sosyal-Kültürel-Sportif Faaliyetler ve Okul-Toplum-Aile İşbirliği.
BİRLİKTELİK RUHUNU YAKALAMAK ADINA GÜZEL BİR PROJE
BENGİ Projesinin, eğitim ve öğretimin niteliğini artırıp, Balıkesir´de birliktelik ruhunu yakalamak adına güzel bir proje olduğunu belirten Yıldız,” Balıkesir’in eğitim camiamızdan beklediği fedakârlığı gönülden ve severek yapacak ortak değerlerimizi paylaşarak geleceğimizi kuracak ve inşallah her sene daha ileriye giderek yeni başarı hikâyelerini birlikte yazacağız.”dedi.
ÖĞRETMENLERİMİZE ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR
Vali Ersin Yazıcı da öğretmenlere hitap ettiği konuşmasında, sadece üniversite sınavlarına hazırlanan değil, ilim ve irfan sahibi gençlerin yetiştirilmesi gerektiğini dile getirerek, “Değerler eğitimine önem vermeliyiz” dedi. Vali Ersin Yazıcı, öğretmenlerin sadece öğretim programlarının uygulayıcısı olmadıklarını vurgulayarak, öğrencilere değer kazandırmada öğretmenlere çok önemli görevler düştüğünü belirtti.
DEĞERLER EĞİTİMİ OLMADAN DİĞER EĞİTİMLERİN BİR KIYMETİ YOKTUR
Bir toplumun geleceği olan gençlere değer vermek gerektiğini söyleyen Vali Yazıcı, “Her bir çocuğumuz bizim için bir değer ve zenginliktir. Eğitim, insanı değerli hale taşır, onu bir değer haline getirir. Şu anda çağımızda modern toplumların en çok önem verdiği eğitim, değerler eğitimidir. Değerler eğitimi olmadan diğer eğitimlerin bir kıymeti yoktur. Çocuklarımızı iyi insan olarak yetiştireceğiz. Eğitim çok önemlidir, ama değerler eğitimi daha önemlidir.”dedi.
DEĞERLER EĞİTİMİNE ÖNEM VERİLMELİ
Ahlaklı, erdemli nesiller yetiştirmenin son derece önemli olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Türkiye için güzel, kendini yetiştirmiş bir nesil görmek istiyorsak küçük yaşlardan itibaren değerler eğitimine önem vermeliyiz. Okulda değerler eğitimi sadece bir branştaki öğretmenin görevi değildir. Tüm derslerde değerler eğitimine yer verilmelidir. Gelecek nesillerin sorumluluğu hepimizin omzuna yüklenmiştir. Değerler eğitimi hem velilerin hem de eğitimcilerin önemle üzerinde durması gereken bir konudur. Bu konuya önem verdiğimiz oranda millet olarak geleceğe emin adımlarla yürüyebileceğiz. Öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki değerlerimizi kazandırmak ve bu değerler hakkında öğrencilerimizde ve toplumda farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Bunun için akademik başarı, değerler eğitimi ve okuma konusu çok önemli.”diye konuştu.
MEMLEKETİMİZİN DEĞERLERİNE ÖNEM VERMELİYİZ
Okullarımızda değerler eğitimine yönelik çalışmaları gerçekleştirirken bunu okul kültürünün bir parçası haline getirmek için çaba sarf edilmesi gerektiğini belirten Vali Yazıcı, “Birliktelik ruhunu yakalamak zorundayız, o zaman başarı gelir. Memleketimizin değerlerine önem vermeliyiz, çocuklarımıza bunları öğretmek zorundayız. Bu vesileyle ortak değerlerin yeni nesillere kazandırılmasının sadece bir dersin ya da bir öğretmenin işi olmadığını, dolayısıyla başta aile olmak üzere toplumun her kesimine büyük sorumluluklar düştüğünü tekrar tekrar belirtmek isterim.” şeklinde konuştu.
Vali Yazıcı, konuşmasının geri kalan kısmında okuma alışkanlığının geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekti ve kamu kurumlarının yanı sıra toplumun her kesiminin bu konuda sorumlu olduğunu kaydetti.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.