Su Boruları Yenilenmiyor,Hemşerilerimiz Tankerlerle İçme Suyu Taşıyor | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

Su Boruları Yenilenmiyor,Hemşerilerimiz Tankerlerle İçme Suyu Taşıyor

Paylaş
 

(02.05.2016, Ankara) CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Balıkesir’in sorunlarını TBMM Genel Kurulunda dile getirmeyi sürdürüyor. Gönen’in bazı mahallelerinde yaşanan içme suyu sorunu TBMM gündemine taşıyan Ahmet Akın’ın TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşma şu şekilde;

“Gönen ilçemizin Turplu, Kavakalan, Ulukır, Çifteçeşmeler, Dışbudak, Gebeçınar mahalleleri grup içme suyu sistemi çalışmıyor.

70’li yıllardan bu yana kullanılan ana iletim hatlarındaki metal borular çürümüş vaziyette. Su iletimi yapılamıyor. Bu mahallelerde yaşayan hemşerilerimiz uzunca süredir sudan mahrum durumdalar.

Tankerlerle su taşımak zorunda kalıyorlar.

Konuyu defalarca Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bildirmişler, gerekli müracaatlarını yapmışlar. Ama her ne hikmetse hala bir gelişme yok. Bu sorunu çözmeye yönelik Büyükşehir Belediyesinin bir çalışması ve girişimi yok.

Yeni Büyükşehir yasasının yarattığı sorunların her gün yenilerine şahit oluyoruz.

Hizmette gecikmelere, halkın mağdur olmasına yol açıyor.

Buradan hem Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı, hem de diğer ilgili ve yetkililere sesleniyorum. Bu 6 mahallemiz ve buralarda yaşayan hemşerilerimiz sizden hizmet bekliyor. Yaşadıkları su sorunundan bir an önce kurtulmak istiyorlar.”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.