BANDIRMA DA 1 MAYIS COŞKU İÇİNDE KUTLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA DA 1 MAYIS COŞKU İÇİNDE KUTLANDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Cumhuriyet Meydanındaki İşçi Bayramı kutlamalarına CHP Balıkesir Milletvekilleri Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Bandırma Belediye Başkanvekili Sami Türkmen, CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla Kaya, Vatan Partisi Bandırma İlçe Başkanı Neriman Çiçek, DİSK, KESK ve Birleşik Kamu İş bünyesindeki sendikalarının başkan,yönetici ve üyeleri katıldı. Güvenlik güçleri kutlamaların yapılacağı alan girişinde geniş güvenlik önlemi aldı. İşçiler alana üst araması yapılarak alındı.

Emek Platformu adına bir konuşma yapan Genel İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı Recep Kum, konuşmasında laiklik vurgusu yaptı. Kum “Bizi mezhebimize göre inancımıza göre ayıranlar, bölenler, ötekileştirenler şimdi laikliğe gözlerine diktiler. Laiklik demek, inancı ne olursa olsun tüm yurtların eşit ve kardeş olması demektir. Ama onlar bunu istemiyorlar. Onlar istiyorlar ki inançlarımız farklı diye, bir birimize düşman olalım, bizi birbirimize düşürmek için laikliği adım adım ortadan kaldırmak istiyorlar” dedi.

-Kıdem tazminatımıza göz diktiler

Kum “Seçimlerden önce “Taşerona kadro” deyip seçimden sonra sözünden dönenlerden, taşerona kadro sözü verip özel sözleşmeli personel diye bir garabet uyduranlardan hesap soracağız. Leş kargaları şimdi kıdem tazminatımıza göz dikiyorlar. İşveren işçiyi istediği zaman işten atsın kıdem tazminatı ödemesin istiyorlar. Kıdem tazminatlarımızı leş kargalarına yedirmemek için birlik olmak zorundayız ” dedi.

-Halkı fakirleştirip kömüre muhtaç hale getirdiler

İktidarın ülkemizi yolsuzlukta Dünya 1’incisi yaptığını öne süren Kum “Bu iktidar halkı fakirleştirdiği gibi bir torba kömüre muhtaç hale getirmiştir. Bu iktidar savaş ve kaos ortamı yaratarak, kendi halkına katliamlar iktidarlığını güçlendirmektedir. Bu iktidarın özellikle kadınlarla derdi var. Kadınları eve kapatmak istiyorlar. Kadınlara köleliği dayatıyorlar. Tüm toplumu köle olarak gören bu iktidar, köleler itaat etsin diye herkesi susturmak istiyor, hukuku gasp ediyor. Mahkemeye gidiyoruz mahkeme kararlarını tanımıyorlar. Ülkemizde bu iktidar sayesinde hukuk, insan hakları nede barış ve demokrasi kaldı. Sadece kaos ve savaş ortamı yaratıldı. Bu ülkenin emekçilerin birliğine ihtiyacı var” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.