ŞEHİTLER VE GAZİLERLE DOLU BİR MİLLETİN ÇOCUKLARIYIZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ŞEHİTLER VE GAZİLERLE DOLU BİR MİLLETİN ÇOCUKLARIYIZ

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Vali Ersin Yazıcı, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Vali Ersin Yazıcı, yayımladığı mesajında “Vatan toprakları üzerinde istiklal ve egemenlik içerisinde bayrak dalgalandırmamızı sağlayanlara Balıkesir Halkı adına minnetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
Balıkesir’in şehit ve gaziler diyarı olduğuna dikkat çeken Vali Yazıcı, vatan toprakları uğruna canlarını hiç çekinmeden veren şehitlerimizi rahmetle anarak, gazilerin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutladı.
ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIĞIMIZIN EN DEĞERLİ UNSURLARI
Gazilerin, birlik beraberliğin, yurt sevgisinin, özgürlük ve bağımsızlığın en değerli unsurları olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, “Milletimizin geleneğinde, vatan, millet ve bayrak sevgisi, her sevginin üzerinde gelir. Bizler, vatan uğrunda kanlarıyla destanlar yazan, şehitler ve gazilerle dolu bir milletin çocuklarıyız. Ecdadımızın bu vatan topraklarını bizlere nasıl emanet ettiğinin bilinci içerisindeyiz. Vatan, uğrunda her fedakârlığı göstereceğimiz en değerli varlığımızdır. Gazâ ve şehâdet ruhunu her zaman diri tutan necip milletimiz, bunun en somut örneğini 15 Temmuz’da vatanımıza ve demokrasimize kasteden hainlere karşı göstermiştir. Milletleri millet yapan bir takım değerler vardır. Bu değerler o milletin harcıdır, olmazsa olmazıdır. O değerlerle yaşar, o değerlerle nefes alır. Millet olmanın bilincine varır. İşte bu değerlerden bir tanesi de gaziliktir.” dedi.
ORDUNUN DUASI
Vali Ersin Yazıcı, mesajını şu şekilde sürdürdü:
Gaziliği en güzel milli şairimiz Mehmet Akif, ‘Ordunun Duası‘ adlı eserde, “Yılmam ölümden, yaradan, askerim; / Orduma ‘gazi‘ dedi Peygamberim. / Bir dileğim var, ölürüm isterim; / Yurduma tek düşman ayak basmasın!” diyerek en veciz şekilde ifade etmiştir.
YANLARINDA OLMAYA DEVAME DECEĞİZ

Gazilerimizin vatan uğrunda yapmış olduğu fedakârlık ve kahramanlıkların, milletimizin sinesinde yer edindiğini ve hiçbir zaman unutulmayacağını ifade eden Vali Yazıcı, “Bizi biz yapan ve millet olma bilincini oluşturan değerlerin başında şehitlik ve gazilik gelmektedir. Dolayısıyla milletimiz ve Devletimiz hassasiyet içerisinde şehit ailelerine ve gazilerimize karşı her zaman duyarlı olarak yanlarında olmaya devam edecektir. Şehit yakınları ve gazilerimizin her türlü meselelerinde Vali olarak ben de yanlarındayım.” dedi.

GÖNÜL VE ŞEFKAT KAPILARI SONUNA KADAR AÇIKTIR
Vali Yazıcı, mesajının son bölümünde şunları kaydetti: “Bu anlamlı günde, Şehitlerimizin bizlere emanet ettiği tüm yakınları ile Gazilerimize, Devletimizin ve Aziz Milletimizin gönül ve şefkat kapılarının sonuna kadar açık olduğunu, başta Kurtuluş Savaşı Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”dedi

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.