BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GENÇLİĞİN EMRİNDE | Bandırmanın Sesi
ANKET
foto-deniz1

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GENÇLİĞİN EMRİNDE

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, gençliğine önem vermeyen toplumların bir geleceğinin de olamayacağını söyledi. Kafaoğlu, “Atatürk’ün söylemiş olduğu muasır medeniyetler seviyesine de, Cumhurbaşkanımızın her ortamda altını çizdiği 2023, 2053, 2071 hedeflerine de ancak ve ancak gençlerimizle ulaşabiliriz.” dedi.

Bandırma 17 Eylül Üniversitesi’nin 2018 – 2019 Akademik Yılı’na başlaması dolayısıyla bir üniversitenin kampüsünde bir tören düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende bir konuşma yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, büyükşehir olarak Bandırma 17 Eylül Üniversitesi’ne her türlü desteği verdiklerini ve Rektör Süleyman Özdemir’le sürekli irtibat halinde olduklarını söyledi.

2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın hayırlı olmasını dileyen Kafaoğlu, “17 Eylül aynı zamanda Bandırmamızın kurtuluş günü. Kurtuluş günümüzü de de kutluyorum. Cenab-ı Allah bizleri tekrar işgallerle karşılaştırmasın, tekrar İstiklal Marşı yazmaya mahkûm etmesin. Birlik, beraberlik içerisinde bu ülkeyi her zaman koruyabileceğimizi 15 Temmuz’da yine hep birlikte gösterdik.  Bundan sonra da göstereceğimizden hiç kimse tereddüt etmesin” dedi.

ÜNİVERSİTELERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime büyük önem verdiklerini ifade eden Kafaoğlu, şöyle konuştu: “Akademik bir yılın açılışını yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak üniversitelerimizin arkasındayız. Yeni olmasına rağmen üniversitemiz ile bir çok proje gerçekleştirdik. Genç bir üniversite olmasına rağmen çok başarılı. Bu başarılarıyla biz de gurur duyuyoruz. Sayın rektörüme, Süleyman Hocama kocaman bir alkış rica ediyorum; Sağ olsun, var olsun. Bizleri de motive ediyor, hep projelerle geliyor.”

GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, konuşmasının son bölümünü ise gençliğe ayırdı. “Gençler bir ülkenin ana damarlarıdır” diyen Kafaoğlu söyledi: “1.200.000 nüfuslu Balıkesir’in belediye başkanı olarak gençlerimizin geliştirdiği projelerinin arkasındayız. Özellikle eğitim ve öğretimle ilgili, üniversitelerle ilgili gelen projeleri hiç geri çevirmiyoruz. Çünkü gençler bizim geleceğimiz. Bu ülkenin geleceği sizlersiniz. Cumhurbaşkanımızın koymuş olduğu hedefler: 2023, 2053, 2071 hedeflerine bu gençlik ulaştıracak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylemiş olduğu muasır medeniyetler seviyesine bu gençlik çıkaracak. Onun için gençliğe, çocuklarına, yavrularına yatırım yapmayan milletlerin geleceği olamaz. Büyükşehir’in bütün imkânları sizin emrinizdedir.”

BALIKESİR’İ SOSYAL ŞEHİR YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ

Balıkesir’e üniversite öğretimi için gelen gençlerin ihtiyaçlarına da cevap verebilmek adına projeler geliştirdiklerini belirten Başkan Kafaoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak da üniversite öğrencilerimizin özellikle üniversite için geldiği şehirlerde sosyal donatıların ve onların vakitlerini geçirebilecekleri güzel mekanların olması son derece önemli. Özellikle tercih sebebi de oluyor. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak önümüzdeki yıl sahil şeridini yeniden yapılandırarak inşallah orada engelliler için, öğrencilerimiz için, üniversite öğrencileri için çok daha güzel sosyal donatılar, kafeler, gençlik merkezleri inşa ederek Bandırma’daki On Yedi Eylül Üniversitemizin gelişmesine kalkınmasına inşallah daha fazla katkı sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan BÜYÜKŞEHİR, BANDIRMA VE ERDEK'TE YARALARI SARIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
ANKET

BANDIRMA'DA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?

 • AV. TOLGA TOSUN (19%, 1.059 Oylar)
 • UZAY KESKİN (18%, 1.035 Oylar)
 • BURAK BAHADIR TUZLU (16%, 923 Oylar)
 • METİN OK (16%, 899 Oylar)
 • DURSUN MİRZA (13%, 732 Oylar)
 • CEMAL ÖZTAYLAN (9%, 485 Oylar)
 • AYDIN ÖZEN (7%, 375 Oylar)
 • OZAN ONUR (2%, 133 Oylar)

Toplam oy veren: 5.858

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLMALI?

 • Zeki Ersin (35%, 405 Oylar)
 • Tülay Vural (34%, 392 Oylar)
 • Burak Bahadır Tuzlu (8%, 91 Oylar)
 • Aydın Özen (7%, 85 Oylar)
 • Recep Eraydın (6%, 66 Oylar)
 • İhsan Turgut (5%, 56 Oylar)
 • Veysel Arduç (2%, 27 Oylar)
 • Asiye Bilgin (1%, 16 Oylar)
 • Kemal Uğur (1%, 9 Oylar)
 • İsmail Yaşar (1%, 7 Oylar)

Toplam oy veren: 1.154

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.