foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

Nevruzu Kutladık

8
Paylaş
 

21 Mart Nevruz Bayramı ve Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kutlamaları BAÜN Çağış kampusunda çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

Hasan Basri Çantay Öğrenci Yurdunda düzenlenen etkiliklerde açılış konuşmasını İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı yaptı. Çaltı “Hepimizin Nevruz ve Dünya Ormancılık günümüz kutu olsun.Kuzey yarım kürenin de, Türk dünyasının en eski bayramlarından olan Nevruz kıştan diriliş baharın karşılandığı gündür.Orta Asya’dan Balkanlara uzanan geniş bir coğrafyada yerel renk ve inançlarla kutlanır Nevruz”dedi.

Balıkesir orman varlığı açısından oldukça zengin bir il olduğuna dikkat çeken Balıkesir Orman Bölge Müdürü Hüseyin Yalçın “Şimdiye kadar meslektaşlarımız 86 milyon adet fidan dikmiştir.Her yıl ortalama olarak 4 milyon adet fidan dikiyoruz.İnşallah Balıkesirimizin daha yeşil olması için bu dikimlerin devam etmesini temenni ediyorum”şeklinde konuştu.

BAÜN Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Şakir Sakarya ise “21 Mart Dünya Ormancılık günü ve Nevruz Bayramı nedeniyle sizleri üniversitemizde ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz.Baharın müjdecisi Nevruz Bayramınızı kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum.Tarihsel ve kültürel olarak Nevruz Bayramı baharın adeta uyanıp canlanmaya başlayarak baharın gelişini ifade etmektedir.Bugün aynı zamanda dünya Ormancılık Günü olarak ta kutlanmaktadır”dedi.

Kutlamalarda konuşmaların ardından Halk Oyunları gösterileri yer aldı. Daha sonra Balıkesir Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek, Balıkesir Orman Bölge Müdürü Hüseyin Yalçın, BAÜN Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Şakir Sakarya,Protokol üyeleri, öğrenciler ve davetliler hep birlikte fidan diktiler. Etkinliğin sonunda protokol üyelerine yörük çadırında gözleme ve helva ikram edildi.

Bir önceki yazımız olan Limana yatırımcı bulundu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.