KARLA MÜCADELE… | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KARLA MÜCADELE…

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Karla Mücadele ekipleri il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle aralıksız çalışıyor. Kar yağışı nedeniyle il genelinde yüzde 80 oranında kapalı olan yolların açılması için ekiplerin karla mücadele çalışmaları 7/24 esasıyla aralıksız olarak sürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı 34 ekip toplam 400 personel ile kar yağışından etkilenen tüm içlelerde ve kırsal mahallelerde vardiyalı olarak gece-gündüz demeden aralıksız çalışıyor. Tüm iş makinelerinin seferber edildiği yoğun kar yağışı nedeniyle yaşanan olumsuzlukların asgariye indirilmesi ve kapalı yolların tekrar açılması için çaba gösteren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 112 Acil ve diğer birimlerin yardım taleplerine de cevap veriyor. Öte yandan tuzlama çalışmaları da düzenli olarak yapılıyor. Tuz sıkıntısı yaşanmadığı, yeni alınan 1.000 (Bin) ton tuzun da kullanılmak üzere hazır olduğu kaydedildi. Toplam 34 ekip ve 400 personel ile 24 saat nöbetleşe olarak yapılan çalışmalar kapalı köy yolları ile Balıkesir merkezinde devam ediyor.
YARDIM EKİPLERİYLE KOORDİNELİ ÇALIŞMA

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler,112 Acil Yardım biriminden başka UEDAŞ Müdürlüğünden gelen yardım taleplerini de yerine getiriyor. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi’ne gelen ihbar ve talepler de ilgili birimlere yönlendirilerek mağduriyetlerin hızla giderilmesine çalışılıyor. Karla kaplı yollarda kalan birçok sivil araç da Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin müdahalesi ve yardımıyla kurtarıldı. Soğuktan etkilenen vatandaşlar oldukları yerden alınıp en yakın sağlık ekiplerine teslim ediliyor. Kırsal mahallelerde kalan cenaze sahiplerinin yardımına da Büyükşehir ekipleri yetişiyor. Diğer taraftan yaşamı olumsuz etkileyen kar yağışı etkili olmaya devam ederken, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri il genelindeki karla mücadelede 112 Acil Yardım, Karayolları ve diğer ilgili birimlerle koordineli bir şekilde çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor.

BASKİ’DEN UYARI

Bu arada, Büyükşehir Belediyesine bağlı Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Müdürlüğü, kar yağışı ve soğuk hava koşulları nedeniyle su sayaçlarında yaşanabilecek olan don vb. olumsuzluklara karşı abonelerinin ve tüm vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmasını istedi. BASKİ tarafından yapılan ve tüm abonelere SMS ile masj da geçilen uyarıda şunlar kaydedildi;
“Değerli abonelerimiz, havaların aniden soğumaya başladığı bu günlerde su sayaçları ve iç tesisatta yer alan ana kolon boruları soğuğa karşı yalıtımlı olmadığından suyun kullanılmadığı zamanlarda donmakta ve siz abonelerimiz mağdur olmaktadır. Bu yerlerin bakım, onarım ve cam yünü, talaş gibi malzemeler ile korunmasını önemle rica ederiz.”

Bir önceki yazımız olan KAFAOĞLU: 45 ÖĞRENCİ OKULA DÖNDÜ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.