KÂĞITTAN DÜNYALARI YENİDEN KEŞFEDİYORUZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

KÂĞITTAN DÜNYALARI YENİDEN KEŞFEDİYORUZ

Paylaş
 

Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi kapsamında Sındırgı Belediyesi, Susurluk Belediyesi, Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleştirilen ve her biri birbirinden değerli birçok yazarımızı öğrencilerimizle buluşturan kitap fuarlarının üçüncüsü Vali Ersin Yazıcı’nın teşrifleriyle Sındırgı ve Susurluk’ta ziyarete açıldı.

BİLGİNİN EN İYİ KAYNAĞI KİTAPTIR
Fuarların açılışında konuşan Vali Ersin Yazıcı, yeni bir kitap fuarını açmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.
BENGİ projesi ile Balıkesir genelinde eğitime mercek tutarak bir sinerji oluşturduklarını ifade eden Vali Yazıcı,”Kitap dostlarını ağırlayacak olan kitap fuarlarının açılışında bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bilginin en iyi kaynağı kitaptır. Bilgi kitap vasıtasıyla günümüze ulaşmış ve bundan sonraki nesillere de ulaşacaktır. Bilginin sağlıklı olanına en kolay şekilde ulaşmak hepimizin görevidir. Bu nedenle, kitaplara gereken değeri ve özeni göstermeli, geleceğimizin en büyük teminatı olan çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmalı, kitaba dokunmaktan ve okumaktan zevk alan çocuklar yetiştirmeliyiz. Kâğıttan dünyaları keşfedelim, bu fırsatları iyi değerlendirelim,” dedi.

KİTAP İLE İNSANI BULUŞTURMAK ÇOK ÖNEMLİ
Sındırgı ve Susurluk ilçelerinin diğer ilçelere örnek teşkil ettiğini söyleyen Vali Yazıcı,”Kitap ile insanı buluşturmak çok önemli. Bu tür fuarlar, daha önce sadece büyük illerimizde açılıyordu. Bugün arkadaşlarımızın gayreti ile Sındırgı ve Susurluk’ta üçüncüsünü açıyoruz. Kitapları, yazarları, vatandaşlarımızın ayağına kadar getirdik. İnşallah bu kitap fuarımız insanlarımızın kitap ile daha fazla buluşmasına vesile olacak. Umarım geleneksel hale getirilebilen bir çalışma olacak. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Tüm katkıda bulunanlara, destek olanlara teşekkür ediyorum. 6 gün boyunca sürecek olan bütün etkinliğe tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

AÇILIŞ KURDELESİ KESİLDİ
Yapılan açıklamaların ardından Vali Ersin Yazıcı, Susurluk Kaymakamı Osman Ateş, Sındırgı Kaymakamı Zafer Oktay, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, konuk yazarlar ile birlikte fuarların açılış kurdelesi kesildi. Açılışın ardından protokol üyeleri fuardaki kitap stantlarını tek tek gezerek incelemelerde bulundu. Yazarlarla buluşan vatandaşlar ise kitapları yazarlarına imzalatmak için uzun kuyruklar oluşturdu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.