foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

İLGİN’DEN BTO SEÇİMLERİNDE DENGEYİ DEĞİŞTİRECEK LİSTE

DSC_0284-Small-3
Paylaş
 

Gürkan İlgin Gülez Düğün Salonunda düzenlediği basın toplantısında 9 Ekim 2017 tarihide yapılacak Bandırma Ticaret Odası Başkanlığına aday olduğunu söyledi.

Adaylık sürecine değinen İlgin “Burada sözcülüğünü yapmış olduğum grup, farklı meslek gruplarında bağımsız adaylıklarını koymak üzere yola çıkmış bizler tarafından oluşturulmuştur. 1dik, 2 olduk, 4e çıktık, 8 gruba oradan 10’a derken çığ gibi büyüyerek 12 grupta adaylarımız hazır hale geldi. Bu süreçte hep beraber titizlikle çalıştık. Bir bağımsızlar hareketi olarak başlayan, sonrasında birleşerek tamamlanan bir sürecin sonucu taşın altına elini sokmaktan çekinmeyen bir ekip oluştu. Yaptığımız toplantılar sonucu bu özel ekibin seçime bir başkan adayı ile gitmesinin elzem olduğu kanaatine vardık. Aramızdan bir başkan adayı belirledik. Tüm gruplardaki adaylarımız ile istişare ederek, oy birliği ile ismim üzerinde kanaate varılmıştır. Bu sebeble, bu toplantı vesilesi ile Bandırma Ticaret Odası Başkanlığına aday olduğumu açıklıyorum”dedi

-Bandırma sırtımızın yükü değil başımızın tacıdır
İlgin “Ekip halinde yaptığımız bu seçim hareketinin Bandırma’ya ve vatanımıza hayırlı olmasını dilerim. Açıkçası bizler Bandırma sevdalılarıyız. Bandırma öyle bir şehirdir ki, Bandırmalı olmak öyle özel bir değerdir ki sözlerle anlatılamaz. İşte bu sebeble şehrimizin gelişimine katkıda bulunmak, eksikliklerin giderilmesinde rol oynamak adına böyle güzel bir ekiple göreve talip oluyoruz. Bizler Bandırma’yı sırtında yük olarak değil, başımıza taç olarak görenlerdeniz”ifadesini kullandı.

– Think-tank felsefesini Bandırma’da uygulayacağız
Seçilmeleri halinde uygulamaya koyacakları projelere de değinen İlgin “Bandırma’yı ilgilendiren tüm süreçleri takip edip, gelişmeler hakkında kamuoyunu bilgilendireceğiz. Bu meseleler ile ilgili uzmanları Bandırma Ticaret Odası’nın değerli üyeleri ile buluşturacağız. Bandırma artık kendi kabına sığmıyor. Bu sebeble daha önce denenmesine rağmen uygulama hatalarından dolayı verim alınamayan bir konuya eğileceğiz. Bandırma’da bir think-tank toplantılar zinciri oluşturmayı düşünüyoruz. Eğer ülke yönetimine, ekonomisine, Bandırma’nın gelişimine katkı sağlayacaksak, uluslararası arenada var olacaksak, think-tank anlayışı Bandırma’da hakim olmak zorundadır. Bu sistemin çalışma şekli doğrudan oda başkanları, dernek başkanları gibi kişileri çağırarak değil – işinde mesleğinde özgün fikirleri olan insanları bulup çıkararak yapmalıyız. Gençlerden faydalanmalıyız. Değerli arkadaşlar, eğer başarabilirsek think-tank felsefesini Bandırma’ya sadece yerleştirsek büyük bir devrim yapmış oluruz. Bu tür düşünce kuruluşları gece karanlıkta arabayla giderken farların arabanın önünü aydınlatması gibi bir işlev görürler. Yani açıkçası uzun zamandır karanlıkta farsız yol almaya çalışan şehrimizin önüne ışık tutmak hedefimiz”şeklinde konuştu.

-Bandırma’nın il olması görevimiz
Bandırma’nın vilayet olması konusunda bir platform oluşturacaklarının altını çizen İlgin “Değişik fikirlerimiz var. Hem şehri motive edeceğiz, hem de ülke yöneticilerimizi bu çok önemli konuda görev yapmaya zorlayacağız. Bu konuda az önce izah ettiğim think-tank anlayışının da süreci hızlandıracağından eminiz. Bandırma’da bir fuar alanı oluşturulması için imkanlarımızı değerlendireceğiz. Şehrimizin ticaret hayatına yeni soluklar getireceğini düşündüğümüz bir konu bu. Bandırma’da bir fuar alanı oluşturulması şehrimize gelecek yatırım miktarlarını arttıracaktır, hem de Bandırma esnafımızın ufkunu açacaktır”dedi.

İlgin, seçimlerdeki oy renklerinin turuncu olduğunu sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.