ESNAFIN VE TİCARETİN NABZINI TUTAN MESLEK KURULUŞLARI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ESNAFIN VE TİCARETİN NABZINI TUTAN MESLEK KURULUŞLARI

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral, Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe ile beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Yazıcı, Ticaret, Borsa ve Sanayi Odası gibi sivil toplum kuruluşlarının bulundukları yerleşim yerlerinde ve çevrelerinde esnafın ve ticaretin nabzını tutan çok önemli meslek kuruluşları olduğunu belirtirken, oda başkanları nezdinde tüm esnaf ve ticaret erbabına hayırlı işler temennisinde bulundu.
LOKOMOTİF GÖREV ÜSTLENİYORLAR
Vali Ersin Yazıcı, Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odaları’nın kentin kalkınmasında lokomotif görev üstlendiğini söyledi.
Oda ve borsaların bulundukları merkezlerin en etkili meslek kuruluşlarından olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Değişen piyasa koşullarına hızlı uyum yetenekleri, işsizliğin azaltılması ile yeni iş alanlarının oluşmasına olanak sağlamaları ve ekonomiye dinamizm katmaları sebebiyle bu tür kuruluşlarımızı şehirlerimiz ve ülkemiz ekonomisi için çok değerli buluyorum ve tüm imkânlarımızla onların yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Şehirlerimizin hem sanayisinin gelişmesine hem de istihdamının artmasına yönelik yapılan çalışmalara büyük önem veriyoruz. Bu manada, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan kurum ve kuruluşlarımız bizler için büyük önem arz etmektedir.” şeklinde konuştu.
TARIM, SANAYİ VE TURİZM ALANINDA POTANSİYELİ OLAN BİR KENT
Balıkesir’in tarım, sanayi, turizm alanında potansiyeli olan bir kent olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “İlimiz, verimli toprakları, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri yönünden zengin bir yapıya sahiptir. Balıkesir, bereketli topraklarıyla, turizm potansiyeliyle, sanayisiyle ve limanıyla dünyaya açılan bir kapı. Bitki örtüsü çok zengindir. İklimlerin geçiş bölgesidir. Coğrafi özellikleri ile herkesin görmesi gereken bir şehirdir. Aynı zamanda bir sanayi şehriyiz. Ülke ekonomisine katkıda bulunulmaktadır. Türkiye’nin önemli üretim tesisleri burada yer almaktadır. Balıkesir’i cümlelerle anlatmak çok zor, çünkü Balıkesir birçok yönü ile öne çıkan bir şehirdir.”diye konuştu.
Konuk oda başkanları ise kabullerinden ve misafirperverliğinden dolayı Vali Ersin Yazıcı’ya teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.