Esnafa sıfır faizli kredi müjdesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı F. Mahmut Canbaz, Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile esnaf ve sanatkârlara iki yeni sıfır faizli kredi imkânı getirildiğini açıkladı.
Canbaz, yapılan yeni düzenlemelerle birlikte esnaf ve sanatkarların, 30 bin ve 100 bin lira olmak üzere iki ayrı krediyi faizsiz kullanabileceklerini söyledi.
Bu kredilerin birincisinde esnafın makine, ekipman, demirbaş alımları, işyeri modernizasyonu, hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 30 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanabileceklerini söyleyen Canbaz, “Diğer yeni kredi imkanı ise KOSGEB tarafından sağlanan kredidir. Bu krediden KOSGEB Girişimcilik Destek Programını bitiren, başvuru tarihinde 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkârlar yararlanacaktır. Esnaflarımız, KOSGEB tarafından onaylanan projelerini Halk Bankası´na sunmaları durumunda 100 bin liraya kadar sıfır faizli kredi kullanabileceklerdir. Yalnız, daha önce KOSGEB tarafından sağlanan hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlananlar bu krediden yararlanamayacaktır” dedi.
Canbaz: “2016 yılında da devam edecek”
2015 yılında başlayan, ustalık belgesi sahibi girişimci esnaflar ile kaybolmaya yüz tutmuş meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlara uygulanan faizsiz kredi imkanının da 2016 yılında devam edeceğini hatırlatan Canbaz “Söz konusu kredilerden faydalanmak için esnaf ve sanatkarlar Halkbank şubelerine doğrudan başvuru yapılabilecekleri gibi, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla da başvuru yapabileceklerdir. Ayrıca bu iki krediye başvuracakların halen devam eden kredilerinin bulunmaması gerekiyor” açıklamasında bulundu.
Haber Merkezi/yenierdekgazetesi

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Esnafa sıfır faizli kredi müjdesi

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x