ECDAT YADİGÂRLARI RESTORE EDİLİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ECDAT YADİGÂRLARI RESTORE EDİLİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Balıkesir’de restore edilen vakıf eserlerinden olan Zağnos Paşa Camii yeniden hizmete açıldı.
Balıkesir’de restorasyonu tamamlanan vakıf eserlerinin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nden yaptığı canlı bağlantıyla gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla, Vakıflar Genel Müdürlüğünce Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde organize edilen “Vakıf Kuran Kadınlar” temalı Vakıf Haftası ve Restorasyonu Tamamlanan 250 Vakıf Eserin 7 Bölgeden Canlı Bağlantılı Toplu Açılış Töreni’nde, Cumhurbaşkanı Erdoğan telekonferans yöntemiyle Balıkesir’e bağlanarak, restorasyonu tamamlanan tarihi Zağnos Paşa Camii’nin açılışını gerçekleştirdi.
BALIKESİRLİLERİN SELAMINI İLETTİ
Balıkesir’e canlı bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vali Ersin Yazıcı’ya, restorasyona verdiği destekler için teşekkür ederek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1923 yılında hutbe okuduğu caminin restorasyonunun tamamlandığını söyledi.
Vali Ersin Yazıcı da, il genelindeki bütün tarihi eserlere önem verdiklerini ifade etti.
Her eserin kendileri için ecdat yadigârı olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Balıkesirlilerin selamını iletti.
Vali Yazıcı, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir ve Vakıflar Bölge Müdürü Muhammet Şakir Erarı kurdeleyi keserek caminin açılışını gerçekleştirdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.