ÇELENK KRİZİ SON BULSUN | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

ÇELENK KRİZİ SON BULSUN

Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Resmi Törenlerde siyasi partilerin Atatürk Anıtlarına çelenk koyma yasağına birkez daha tepkisini dile getirdi.

RESMİ BAYRAMLARDA ATATÜRK ANITLARINA SİYASİ PARTİLERİN ÇELENK SUNMALARININ YASAKLANMASI KABUL EDİLEMEZ
Akın, Ulusal bayramlarımızda 2012 yılından bu yana hep tekrarlanan bir tartışma yaşanıyor. İl ve ilçelerde resmi törenlerde Atatürk anıt ve büstlerine siyasi partilerin çelenk sunmalarına izin verilmiyor. AKP iktidarı tarafından 05 Mayıs 2012 tarihinde “Resmi bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle siyasi partilerin Atatürk anıt ve büstlerine çelenk sunma uygulamasına son verilmiştir.
Bu nedenle siyasi partilerimiz ancak resmi tören bittikten sonra kendi çelenklerini sunabilmektedir. Bu konu her resmi bayramda sorun olmayı sürdürmektedir.

YAŞANAN TARTIŞMALARA SON VERİLMELİDİR
Pazar günü kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında da aynı durum tekrarlanmış ve pek çok ilimiz ve ilçemizde partimizin il ve ilçe örgütleri Atatürk anıtlarına resmi törende çelenk sunamamışlardır.

Ülkemizin kurucusu büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’e şükranlarını sunmak herkesin en doğal hakkıdır. Bunun engellenmiş olması kabul edilemez. Yaşanmakta olan bu yanlışlığın ortadan kaldırılması ve siyasi partilerinde Atatürk anıtlarına çelenk sunabilmelerinin önünün açılması amacıyla bir kanun teklifi hazırlayarak 14.12.2016 tarihinde TBMM Başkanlığına vermiştim. İl ve ilçelerimizde her resmi bayramda yaşanan bu sorunun aşılabilmesi için bu kanun teklifime, TBMM’de temsil edilen her partiye mensup bütün milletvekili arkadaşlarımdan destek bekliyorum.
Demokratik siyasi yaşamımızın en önemli kurumlarından kabul ettiğimiz siyasi partilerimize karşı uygulanan bu yasak ülkemize yakışmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.