Camiler ve Din Görevlileri Haftası başladı | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

Camiler ve Din Görevlileri Haftası başladı

Paylaş
 

Balıkesir İl Müftü Vekili Mehmet Nurlu bu yıl Camiler ve Din Görevlileri haftasında ana temanın “Cami ve Kitap” olduğunu söyledi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Yıldırım Camiinde bir açıklama yapan Balıkesir İl Müftü vekili Mehmet Nurlu 2016 yılının ana temasının “Cami ve Kitap” olduğunu söyledi. Nurlu ” Diyanet İşleri Başkanlığımızca 1986 yılından bu yana 1-7 Ekim tarihleri arasında Camiler Haftası olarak kutlanmaktaydı. 2003 yılında camilerimizi şereflendiren, camilerimizin ruhu olan din görevlilerimizde bu tanımlamaya ilave edilerek Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlanmaktadır. Her yıl Diyanet İşleri Başkanlığımız cami konusunda farkındalıkları pekiştirmek düşüncesiyle bir tema belirlemektedir.
Bu yılki “Cami ve Kitap” konulu tema işlenecektir. Cami ve Kitap konulu tema çerçevesi içerisinde programımız etkinleştirilecektir. Bizler her platformda cami içi din hizmetlerimiz ve cami dışı din hizmetlerimizde camiyi kitabı ön plana çıkartarak bu konuları odak alarak etkinliklerimizi şekillendirmeye bu formda biçimlendirmeye çalışacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan İVRİNDİ İÇME SUYU İLETİM HATLARI VE DEPO İNŞAATLARI TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI !! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.