BİR VALİ'NİN EN MUTLU OLDUĞU AN… | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BİR VALİ’NİN EN MUTLU OLDUĞU AN…

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Vali Yazıcı göreve geldiği günden bu yana esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinlemeye ve bu doğrultuda çözümler üretmeye devam ediyor.

Vali Yazıcı’nın durağı bu kez Edremit İlçesi Güre Çamlıbel Mahallesi oldu.
Balıkesir’in en güzel kaçış rotalarından biri. Çay bahçeleri, piknik alanları ve yöresel ürünlerin satıldığı çeşitli dükkân ve tezgâhlar bulunuyor. Biraz nefes almak isteyenlerin sık sık kaçtığı mevkilerden biri. Hem doğaya kaçmak isteyip hem de şehirden uzağa gitmek istemeyenler için de ideal. Yeşil dokuyla uyumlu bitki türleri arasında kafa dinleyebilirsiniz. Tabii bir yandan da deniz esintisi eşlik ediyor. Zeytin ve çam ağaçlarıyla güzel bir manzara sunuyor. Ya geçtiğimiz yollar, ağaçlar, sesini dinlediğimiz kuşlar yani tamamıyla Çamlıbel… O hep kalbimizde.
Çamlıbel, turistlerin akınına uğruyor. Sokak aralarındaki tezgâhlarda el işi ürünleri, köye has sabunlar, hediyelik eşyalar ve ev yapımı reçeller bulabilirsiniz. Mahalle gezisi sonrasında vaktiniz kalırsa Çamlıbel’de gezilecek pek çok yer bulunuyor.
Vali Ersin Yazıcı da Çamlıbel Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi ve sohbet etti. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Vali Yazıcı özellikle çocuklar ve yaşlılarla yakından ilgilendi.
Vali Ersin Yazıcı, “Bir vali’nin, bir idarecinin en mutlu olduğu anlar, vatandaşla beraber olduğu, vatandaşıyla dertleştiği, sohbet ettiği, birlikte çözüm ürettiği anlardır.”dedi.

MUTLULUK VERİCİ BİR DUYGU PAYLAŞIMI
Devleti temsil etmenin milletin gönlünü kazanmakla mümkün olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, “Geldiğim günden beri ilimizin ilçe ve mahallelerine ziyaretler düzenliyorum. Burada vatandaşlarımızla tanışıp onların sorunlarını dinliyorum. Vatandaşlarımızla bir bardak çay içmek bizim için her zaman mutluluk verici bir duygu paylaşımı olmuştur. Bu şehrin havasında dostluk, yardımlaşma kokusu var. Sık sık esnafımızın, vatandaşlarımızın çayını içerek, onların dertlerini, sıkıntılarını dinlemek amacıyla bir araya geliyor, sohbet ediyoruz. Bu vesile ile hem vatandaşlarımız ve esnafımız ile tanışıyor hem de sorunlarını bizimle paylaşıyorlar. Vatandaşlarımızın esnafımızın her türlü sıkıntılarında Valiliğimizin kapıları sonuna kadar açıktır.”dedi.

VATANDAŞLARIMIZI MEMNUN ETMEK BİZİM GÖREVİMİZ
Valilik makamının icraat makamı olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Vatandaşlarımızı memnun etmek bizim görevimiz. İlçelerimizi, mahallelerimizi ziyaret ederek sorunlarını tespit edip, bu sorunları öncelik durumları dikkate alarak bir çalışma programı hazırlıyoruz. Elimizden geldiğince vatandaşlarımızın ayağına giderek, mekânlarına giderek yanlarında olmaya gayret gösteriyoruz. Devlet olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti götürmeye çalışıyoruz. Balıkesir’in her mahallesine üst standartlarda hizmet götürebilmek için devletimizin tüm imkânları seferber edilmektedir. Balıkesir’in her köşesi bizim için değerlidir. Bu ülke hepimizin. Biz vatandaşımıza hizmet için buradayız. Elimizden geldiği kadar, gece gündüz demeden birbirimizi kucaklayarak hizmete devam edeceğiz.” diye konuştu.

Çamlıbel Mahallesi ziyareti sonrasında Vali Ersin Yazıcı ve Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı yapı sektöründe hizmet veren Mertaş İnşaatı ziyaret etti.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.