BAŞKAN AVCI: BİRBİRİMİZİ SEVELİM, BİRBİRİMİZE SAHİP ÇIKALIM | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAŞKAN AVCI: BİRBİRİMİZİ SEVELİM, BİRBİRİMİZE SAHİP ÇIKALIM

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve birim müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik ile birlikte Ömer Faruk Bol İmam Hatip Ortaokulu’na bir ziyarette bulundu.  Başkan Avcı ziyarette ‘Birbirimizi sevelim ve birbirimize sahip çıkalım’ mesajı verirken birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Öğretmenlik kıymetli bir meslek

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı Öğretmenler Odası’nda okul öğretmenleri ile bir araya gelerek öğretmenlik mesleğinin önemine değindi. Üç ay gibi kısa bir süre sözleşmeli öğretmen olduğunu söyleyen Başkan Avcı sözlerine şu şekilde devam etti.  “Her meslek önemlidir, ama öğretmenlik en önemli mesleklerdendir. Öğretmen hata yaptığı zaman belki binleri, belki yüzbinleri kaybedebilir. Gerçekten çok kutsal ve kıymetli bir meslek. Ben iş hayatıma başlamadan önce üç ay sözleşmeli öğretmenlik yaptım. İnanın üç ay yaşadığım manevi hazzı hayatımda hiçbir şeyden almadım. Tabii sorunları ve sıkıntıları vardır. Manevi haz yönünden nimetleri çok olan bir meslek. Bunun yanında manevi sorumlulukları olan bir meslek. Çocukların ilk önce öğretmeni anne babasıdır. Daha sonra çocuğa şekil, veren öğretmenleridir. Allah kolaylık versin,  yardımcınız olsun inşallah.” Dedi.

Birbirimizi sevmek ve sahip çıkmak zorundayız

Okul ziyaretinde ders işleyen öğrencileri de ziyaret eden Başkan Avcı öğrenci ve eğitimcilere başarılar dilerken “Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Kendinizi iyi yetiştirin. Bu memleketin, bu milletin size ihtiyacı var. Malumunuz, dünyada şu an yapayalnız mücadele eden bir ülkemiz var. Dolayısıyla bu memlekette birbirimize iyi sahip çıkmalıyız, birbirimizi iyi tutmalıyız. Birlik ve beraberlik içerisinde olmazsak bizi mahvedecekler. Onun için, önce kendi sınıfınızda birbirinizi çok iyi tutmalısınız. Çok farklı zamandan geçiyoruz, Ümmet Muhammet inim inim inliyor. Herkes birbirini sevsin ve sahip çıksın. Kendinizi yetiştirin. Sizlere güveniyoruz, bu millete bu memlekete büyük hizmetler yapacaksınız.” dedi.

Sizlere çok güveniyoruz

Okul ziyaretinde öğrencilere bir konuşma yapan Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik ise “Başkanımızın da dediği gibi, sizlere çok güveniyoruz, geleceğimiz sizlere emanet. İlerisi için kendimize hedef koyacağız. Bunun için de çok çalışacağız.  Zor süreçlerden geçiyoruz. Bu zor süreci beraber atlatacağız. Allah Resulü ‘iman etmedikçe cennete giremezsiniz’ diyor. İmanın şartı ve alameti ‘Birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olamazsınız’ diyor. İmanın gerçek anlamda yerleşmesinin şartı birbirimizi sevmek. Geleceğimiz sizlere emanet, devletin bütün kurumları sizler için seferber oluyor. Sizler de sevgi ve saygıyla, çok çalışarak bunun karşılığını vereceksiniz inşallah.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.