foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BANDIRMA’DA TERÖR SALDIRISINA TEPKİ

ter-Âr-6-630x441
Paylaş
 

Ankara’da yaşanan terör saldırısı Bandırma’da düzenlenen yürüyüş ile protesto edildi. Protestoya CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm’de katıldı.Ankara’da yaşanan patlamada hayatını kaybedenler  Bandırma’da anıldı. Emek ve Demokrasi Platformu, KESK üyelerinin çoğunlukta olduğu “İnadına Barış” pankartı taşıyan grup, İnönü Caddesi üzerinden Sevgi Yolu’na oradan da Cumhuriyet Meydanına yürüdü. Yürüyüş sonunda yaşanan saldırı lanetlenerek ölenler için saygı duruşunda bulunuldu. Terör saldırıları oturma eylemiyle protesto edildi.
Miting alanına kısa mesafede bırakılan bir çanta basın açıklamasının yapıldığı Cumhuriyet Meydanında panik yaşanmasına neden oldu. Güvenlik güçleri şüpheli çantanın etrafında güvenlik önlemi aldı. Yapılan anonslar sonrasında çantanın Zehra Algan’a ait olduğu belirlendi.
Basın açıklaması Emek ve Demokrasi Platformu adına Eğitim Sen Bandırma Şube Başkanı Mustafa Kocataş tarafından yapıldı.
Kocataş “Türkiye’nin göbeğinde, Ankara Garı’nın önünde binlerce polisin gözü önündeki patlattılar. Bu katliamda onlarca kardeşimizi hayatını kaybetti. Yüzlerce kardeşimiz yaralandı. Bu arkadaşlarımız barış şarkıları söylerken öldüler. Bedenleriyle savaşa karşı barışa siper oldular. Ölüme karşı yaşamı savunmak için yaşamlarını yitirdiler. Bedeli ne olursa olsun barış mücadelemizi ısrarla sürdüreceğiz. Tek ses, tek yürek haykırmak gerek. Savaşa hayır barış hemen şimdi ”dedi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.