BANDIRMA'DA "KİTABA YOLCULUK" DEVAM EDİYOR - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BANDIRMA’DA “KİTABA YOLCULUK” DEVAM EDİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Vali Ersin Yazıcı, 02-08 Ekim tarihleri arasında BENGİ Projesi kapsamında Bandırma Belediyesinin organizasyonuyla Bandırma Cumhuriyet meydanında vatandaşlara hizmet veren ‘Bandırma Kitap Fuarı’nı ziyaret etti.
“Kitaba Yolculuk” parolasıyla, İstanbul’dan yazarlarla başlayan yolculuk bugün dördüncü gününde Ayşe Kulin söyleşisi ile başladı.
Kaleme aldığı biyografik eserleri ve romanlarıyla çok okunan yazarlardan biri olan Yazar Ayşe Kulin, Bandırma Belediyesinin düzenlediği Bandırma Kitap Günleri etkinlikleri kapsamında kitapseverlerle buluştu. Program sonunda Vali Ersin Yazıcı ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Ayşe Kulin’e Bandırma’nın simgesi haline gelen Bandırma Vapurunun maketini hediye etti.
Vali Ersin Yazıcı daha sonra, yayın evlerinni hazırlamış olduğu stantları gezerek yayın evlerinin yöneticilerinden bilgi aldı.
Stantları tek tek gezen ve bilgi alan Vali Yazıcı, özellikle fuarı gezmeye gelen öğrencilerle yakından ilgilenerek onlarla kitaplar üzerine sohbet etti.
EN DEĞERLİ FUARIMIZ KİTAP FUARIDIR
Vali Yazıcı yaptığı değerlendirmede;  “Kitap dostlarını ağırlayan Bandırma Kitap Fuarı’nı ziyaret etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bilginin en iyi kaynağı kitaptır. Bilgi kitap vasıtasıyla günümüze ulaşmış ve bundan sonraki nesillere de ulaşacaktır. Bilginin sağlıklı olanına en kolay şekilde ulaşmak hepimizin görevidir. Bu nedenle, kitaplara gereken değeri ve özeni göstermeli, geleceğimizin en büyük teminatı olan çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmalı, kitaba dokunmaktan ve okumaktan zevk alan çocuklar yetiştirmeliyiz. Güzel olan şey çocukların kitapla haşır neşir olmasıdır. Kitap okumasıdır. Bu fuardan bizim olabildiğince istifade etmemiz, yararlanmamız gerekiyor. Kitap ruhun ilacıdır, olabildiğince okumamız gerekiyor. Kitaplara daha fazla vakit harcamamız gerekiyor. Kitap varsa orası zaten huzurludur. Bu fuarlar önemli ve bu fuarlarda gençlerin buluşturulması, kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi çok önemli. En değerli fuarımız kitap fuarıdır. Bu kitap fuarının hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.
BALIKESİR’İN EN ÖNEMLİ KÜLTÜREL ETKİNLİĞİ
Vali Ersin Yazıcı, kitap fuarlarının yetişkinlerin olduğu kadar çocukların da okuma alışkanlığı kazanmasında çok önemli rol oynadığını dile getirerek; birçok yayınevinin katıldığı fuarda tüm kitapseverlerin mutlaka zevkine hitap eden kitaplar bulacağını, imza ve söyleşi günü gibi çeşitli etkinliklerin de düzenlendiği Kitap Fuarı’nın Balıkesir’in önemli kültürel etkinliklerinden biri olduğunu vurguladı.
TÜM VATANDAŞLARIMIZI OKUMAYA DAVET EDİYORUM
Kitap okuma alışkanlığının kazanılmasının gerek toplumsal gerekse bireysel anlamda çok önemli olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Biz bu vesile ile bu örnek hareket ile Balıkesir genelinde kitap okuma alışkanlığının 7’den 77’ye bütün herkese yayılmasını amaçlıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı okumaya davet ediyorum. Kitap okumayı boş zaman aracı olarak da görmemek lazım. Kitap okumak için özel vakit ayırmak gerekiyor. Bu noktada milletimizin duyarlılığını arttırmak için özel bir gayret var. Bu yapılan organizasyon bir teşviktir. Vatandaşlarımıza kitap okuma alışkanlığının kazandırılması konusunda farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bugün de yine aynı amaçla, BENGİ Projesi etkinliğine vatandaşlarımızla katılmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.
70

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.