Çanakkale Kültür Turları Devam Ediyor | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

Çanakkale Kültür Turları Devam Ediyor

Paylaş
 

ÇANAKKALE KÜLTÜR TURLARI ESKİ ZİRAATLİ ve ÖMERLİ MAHALLELERİ İLE DEVAM EDİYOR

Ülkemizin tarihi, kültürel ve kahramanlık destanlarıyla tanımış ili olan Çanakkale’nin, kentimizdeki vatandaşlarımız tarafından daha yakından tanınması amacıyla Bandırma Belediyesi tarafından başlatılan Kültür Turları  devam ediyor.

Çanakkale Zaferinin kazanıldığı Gelibolu Yarımadasında sürdürülen Kültür Turları, bu hafta Eski Ziraatli ve Ömerli Mahallesi sakinlerinden oluşan 45 kişilik grup ile birlikte gerçekleşti.

Dünya tarihinde kahramanlık destanı olarak yerini alan Çanakkale Zaferinin yaşandığı toprakların daha yakından tanınması amacıyla gerçekleştirilen tur kapsamında, tarihi topraklarımızda yaşanan kahramanlık hikayesinin, profesyonel tur rehberi aracılığı ile tura katılan vatandaşlarımızla paylaşıldığı gezide duygu dolu anlar yaşandı.  Mahalle sakinleri, kendilerine bu imkanı tanıyan Belediye Başkanı Dursun MİRZA’ya teşekkürlerini ilettiler.

Destansı Çanakkale Zaferinin yaşandığı tarihi Gelibolu Yarımadasında, Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür Turları yıl boyunca periyodik olarak devam edecek.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.