BALIKESİR ŞAMPİYONLARI AĞIRLAYACAK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BALIKESİR ŞAMPİYONLARI AĞIRLAYACAK

Paylaş
 
18-22 Aralık tarihleri arasında Balıkesir’de yapılacak Büyükler Türkiye Boks Şampiyonası‘nın lansmanı yapıldı.

Türkiye Boks Federasyonu’nun organizesinde Balıkesir Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Altıeylül ve Karesi Belediyeleri ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde yapılacak şampiyonaya 126 sporcu katılacak. Finaller sonrasında 2020 yılında yapılacak Tokyo Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil edecek sporcular da bu şampiyonada belirlenecek.

126 FİNALİSTİ ŞEHRİMİZDE AĞIRLAYACAĞIZ
Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu şampiyona hakkında bilgiler vererek, “Büyükler Türkiye Boks Şampiyonası inşallah burada yaptığımız turnuvanın neticesinde Milli Takım oluşacak. Belki burada seyrettiğimiz, takip ettiğimiz birçok boksörümüz 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizi başarıyla temsil edeceklerdir. Türkiye Şampiyonası öncesinde üç grupta yapılacak müsabakaların neticesinde toplam 126 finalisti şehrimizde ağırlayacağız. İnşallah bu 126 finalistle beraber 35 ulusal ve uluslararası hakemimiz, bunun yanında federasyonumuzun girişimleriyle boks duayenlerini de şehrimizde ağırlayacağız.” diye konuştu.

TÜRKİYE’DE DÜZENLENEN EN BÜYÜK ORGANİZASYON
Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç de şampiyonayla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye Şampiyonası eskiden sayısı 500-600’ü bulduğu sporcuların katıldığı, seyir zevki olmayan görüntülerden ibaretti. Biz buna bir düzen getirmeye karar verdik. Türkiye’yi 27’şer şehirden oluşan üç bölgeye ayırmış olduk. Sonra biz her ilde, il şampiyonası düzenledik. Kendi kategorisinde birinci olanların gruplara katılma hakkı elde etmesini sağladık. Gruplara giden arkadaşlarımız da ilk dörde girenlerin de Türkiye Şampiyonası’na iştirak etmesine ilişkin karar almıştık. Böylece hem seyir zevkini ve sporun kalitesini yükseltmeyi amaçlamıştık. Balıkesir’deki güzellikleri bir araya getirdiğimizde kaliteli bir şampiyona düzenlemeye karar verdik. Bu şampiyona bizim federasyonun en üst seviyedeki şampiyonasıdır. Biz de kategori olarak yıldızlar, minikler, alt minikler, gençler ve bayanlar kategorisi var. Ama bizim Türkiye ferdi boks şampiyonamız; büyükler dediğimiz en önemli şampiyonamız budur. Bu şampiyonayı Balıkesir’de yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bunun yanında bizim üç yıldır üst üste yaptığımız organizasyon var. Boks sporuna 50-60 yıl önce hizmet etmiş olan herkesi yılda bir kez topluyoruz. Balıkesir’de bizim için hem şampiyonanın öneminden dolayı hem de Balıkesir’imizin ikliminin iyi olduğu. Gezilecek çok yerinin olduğu yer olarak hesapladık ve 40-50 yıl birbirini görmeyen arkadaşların bir araya gelmesi için bir araya getireceğiz.” dedi.

SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da Balıkesir’de düzenlenecek şampiyonanın önemine değinerek, “18-22 Aralık tarihleri arasında Balıkesir’de gerçekleştirilecek olan Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’na her şeyden önce Kuva-yi Milliye kenti Balıkesir olarak ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar her zaman sporun ve sporcunun yanında olduk ve olmaya da devam ediyoruz.” dedi.

BALIKESİR SPORU SEVEN VE ÖNEMİNİ BİLEN BİR ŞEHİR
Lansmanda en son söz alan Vali Ersin Yazıcı da Balıkesir’in bu tür organizasyonları düzenleyebilecek kabiliyette olduğunu söyledi. Vali Yazıcı, “Balıkesir bu tür organizasyonları rahatlıkla yapabilecek, halkıyla bütünleşmiş, spora sevdalı gençleriyle, büyükleriyle, sporu gerçekten seven, koruyan, kollayan, önemini bilen bir şehir. Dolayısıyla biz bu tür organizasyonları başarıyla yapacağımıza inanıyoruz. Ama Balıkesir halkımıza ve gençlerimize de bir çağrı yapmak istiyorum. Bu tür organizasyonlara gösterdiğimiz ilgi düzeyi nedeniyle her spor branşındaki etkinliklere talibiz. Fakat burada halkımızın bu tür organizasyonlara göstereceği ilginin düzeyi bunu belirliyor. Yani biz boş tribünlere eğer maçımızı yaparsak bilesiniz ki bundan herkes haberdar oluyor. İşte Basketbol Federasyonu da, Tenis Federasyonu da, Yüzme Federasyonu da bundan haberdar oluyor. Dolayısıyla teknik aksaklıkların olmaması, teknik anlamda her şeyin düzgün olması, şehrin ilgisi, alakası bu tür organizasyonların sayısını artıracaktır. Biz buradaki tüm heyet olarak Büyükşehir başta olmak üzere hepimiz sporu her manada desteklemeye gayret ediyoruz. Özellikle küçük yaştaki çocuklarımızı keşfetmek adına, bakanlığımızın projesini desteklemek adına küçük yaş gruplarıyla sporu buluşturuyoruz. Bunu mümkün oldukça 7’li, 8’li yaşlarda yapmaya gayret ediyoruz. Ama işin zirvesi olan Büyükler Türkiye Şampiyonasının burada yapılıyor olmasını iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Her boyutuyla bizim bu şampiyonaya, bu güzelliğe sahip çıkmamız lazım. Sahip çıktığımızı Türkiye’ye, diğer federasyonlara göstermemiz lazım. Balıkesir bunu fazlasıyla hak ediyor. Bugün burada yaptığımız bir organizasyonu yarın Bandırma’da, Edremit’te yapabiliriz. Çok büyük bir şehrimiz var, her taraf bizim ve her türlü tesis anlamında zenginliğimiz de var. İlgi ve alakayla her türlü sporun müsabakalarını, şampiyonalarını bu şehirde yapabileceğimize inancımız tam.” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.