BALIKESİR EĞİTİM TARİHİ MÜZESİ AÇILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR EĞİTİM TARİHİ MÜZESİ AÇILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Vali Ersin Yazıcı, Milli Eğitim Bakanlığınca her ilin en eski lisesinde oluşturulması istenilen İl Eğitim Tarihi Müzesi‘nin açılışına katıldı.

İl genelinde eğitim tarihi açısından arşiv değeri taşıyan; evrak, doküman, yayın, kitap, dergi, rehber, broşür, katalog, fotoğraf, video, film, film şeridi, dia, eğitim araç ve gereçleri, özellikle geçmiş yıllara ait ders kitapları gibi materyallerden oluşan müze Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Balıkesir Lisesi içerisinde açılışı gerçekleştirildi.

Balıkesir Lisesinde düzenlenen açılış programına Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, öğretmenler, öğrenciler, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

BALIKESİR’E VE TÜRKİYE’YE HİZMET VERECEKTİR
Müzenin Balıkesir’e hayırlı olmasını dileyen Vali Yazıcı, “Müze, ilimizin eğitim tarihi açısından oldukça önemli eserleri barındırıyor. Müzemizi daha da geliştirerek vatandaşlarımızdan da alacağımız destek ve materyallerle çok daha zenginleşmiş Eğitim Tarihi Müzesi olarak Balıkesir’e ve Türkiye’ye hizmet verecektir. Emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Eğitim Tarihi Müzesi açılışının ardından Vali Yazıcı ve beraberindekiler müzeyi gezdi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.