BALIKESİR, BASKETBOLUN BAŞKENTİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BALIKESİR, BASKETBOLUN BAŞKENTİ

Paylaş
 

Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde Antalyaspor’u yenerek Türkiye Basketbol Ligi’ne adını yazdıran Karesispor Basketbol, 1. Lig sevincini Balıkesirlilerle birlikte yaşadı. İlk olarak sponsorları ve Karesi Belediye Meclis üyeleri ile iftarda bir araya gelen takım oyuncuları, idari ve teknik kadro ardından Avlu Balıkesir’de protokol ve Balıkesirlilerle bir araya gelerek şampiyonluk sevincini paylaştı, kupa kaldırdı.

İNANMIŞ İNSANLARLA YOLA ÇIKTIK
Karesispor Basketbol Takımı’nın tam kadro yer aldığı iftar programına sponsorlar ve belediye meclis üyeleri de katıldı. Basketbolcuların tanıtımlarının yapıldığı, final niteliğindeki Antalyaspor maçının en kritik anlarının izlendiği programda konuşan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 18 ay önce inanmış insanlarla yola çıkıp Karesispor Basketbol Takımı’nı kurduklarını söyleyerek, “Başarı asla tesadüf değildir” dedi. Her platformda kendinden söz ettiren bir Balıkesir ve Karesi inşa etmek için çabaladıklarını belirten Yılmaz, “Biz istiyoruz ki bu şehir herkesin kendinden bir şey bulduğu bir şehir olsun. Bunu başarmamızdaki en önemli unsur kendine güvenen gençler yetiştirmek” açıklamasında bulundu.

KARESİSPOR, ŞEHRİN KENDİSİDİR
Karesispor’un yeni nesle örnek olmasını hedeflediklerini belirten Yücel Yılmaz, “Çocuklarımız TV karşısında ya da bilgisayar başında değil spor yaparak basketbol oynayarak büyüsün, fiziksel enerjilerini zihinsel enerjiye dönüştürsün” dedi. Bir kentin kendi takımıyla nasıl bütünleştiğini Karesi’den tüm Türkiye’ye gösterdiklerini belirten Yılmaz, elde edilen başarının sürdürülebilir olması için şehrin Karesispor’u sahiplenmesi gerektiğini vurguladı. “Karesispor, bu şehrin ta kendisidir” diyen Başkan Yılmaz, Karesispor Kulübü’nün belediyeden bağımsız olarak bu şehir için kurulduğunu söyledi.

BALIKESİR, BASKETBOLUN BAŞKENTİ
Balıkesir’in basketbolun başkenti haline geldiğini kaydeden Yılmaz, “Bizden önce görev almış belediye başkanına ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Çünkü Alparslan Türkeş gibi bir kompleksi Balıkesir’e kazandırarak bu işin temelini attılar. Ayrıca tüm belediye meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Biz bu fikri açtığımızda gerek mensubu olduğumuz parti gerek muhalefet partisi olsun ‘destek vermeye hazırız’ diyerek ortaya büyük bir enerji koydular, gayret ettiler” açıklamasında bulundu.

KUPA TÖRENİ AVLU BALIKESİR’DE
İftarın ardından Karesispor Basketbol Takımı tam kadro Avlu Balıkesir’de Balıkesirlilerle buluştu. Kupa töreninin yapıldığı programa Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, Ak Parti Karesi İlçe Başkanı Kemal Aydemir, Karesispor Kulübü Başkanı Ahmet Ayan ve Balıkesirliler katıldı.

BU BİR BAŞARI, BU BİR REKOR
Karesispor Basketbol Takımı’nın 2 yıl gibi kısa bir sürede büyük başarıya imza attığını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Karesispor artık 1. Lig’de. Bu bir başarı, bu bir rekor. Tüm takımı tebrik ediyorum. Son maçta da Balıkesir’e ve Karesi’ye yakışır bir oyun sergilediler. Tabi ki taraftara da teşekkür ediyoruz, sağolsunlar varolsunlar. Başarıda taraftarın desteği çok büyük” açıklamasında bulundu.

BEKLENTİMİZ SÜPER LİG
Karesispor’un inançla mücadele ederek şehre büyük bir mutluluk ve onur yaşattığını söyleyen Vali Ersin Yazıcı, “Şampiyonluğu Balıkesir’e getirdiğiniz için hepinizi tebrik ediyorum. Çok kısa sürede büyük bir başarıya imza attınız. Tüm vatandaşlarımızda olan beklenti gibi benim de beklentim çok yakın bir zamanda Süper Lig’de Karesispor’u görmek” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.