ALTIEYLÜL 2023 VİZYONU'NU KONUŞTU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

ALTIEYLÜL 2023 VİZYONU’NU KONUŞTU

Paylaş
 

Altıeylül Belediyesi tarafından “2023 Hedeflerinde Yeni Türkiye Vizyonu Paneli” gazeteci ve yazarların katılımıyla gerçekleştirildi.

Milat Gazetesi Yazarları Ahmet Zeki Gayberi, Genel Yayın Koordinatörü Serdar Arseven, Sadullah Özcan ve Genel Yayın Yönetmeni Ali Adakoğlu’nun konuşmacı olduğu panele, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Başkan Hasan Avcı açılış konuşmasında, Türk Milleti’nin Malazgirt zaferiyle Anadolu topraklarına yerleşip İslam’ın sancaktarlığını yaptığını ifade ederek şunları söyledi; “1071 yılında Malazgirt ile Anadolu topraklarına giren bu millet bu memlekette, insanlığın, vicdanın, mazlumların sesi olmayı ilke edinerek bin yıldır hüküm sürüyor. Bu topraklarda önce Haçlılara engel olan Selçuklular’dan sonra, dünyaya nam salan Osmanlı İmparatorluğu gibi, Peygamber Efendimizin Hadis-i Şerifine nail olan Fatih gibi liderleri ve İstanbul’un Fethi gibi çağ açıp çağ kapatan başarılarla dolu bir süreci bu millet hep beraber yaşadı. Bin yıl boyunca, hep mazlumların sesi, insanoğluna merhametle sahip çıkan bir devlet olarak buralara geldik. İnşallah, 2023 yılında da neler yapabiliriz, bundan sonra da İslam’ın sancaktarlığını ilerleterek millet olarak toplum olarak nasıl yardımcı olabilirizi konuşacağız. Bu vesile ile katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Serdar Arseven’in moteratörlüğünü yaptığı panelde ilk sözü alan Sadullah Özcan; “16 Nisan referandumu Türkiye’de değişimin anahtarıdır. O anahtar çevrilmiş ve kapı açılmıştır” dedi. Daha sonra söz alan Ali Adakoğlu ise “Bir Hadis-i Şerif’te Peygamber Efendimiz; ‘Bir haksızlık gördüğünüzde elinizle gücünüz yetmiyorsa dilinizle, ona da gücünüz yetmiyorsa kalbinizle buğz edin.  Ki, bu imanın en zayıf noktasıdır.’ Diyor. 28 Şubat’ta biraz dilimizle isyan ettik ama bugün beğenmediğimiz gençlik 15 Temmuz’da eliyle darbeye dur dedi.” şeklinde konuştu. Panelin diğer bir konuşmacısı olan Gazeteci Yazar Ahmet Zeki Gayberi, Türkiye ekonomisinden notlar verirken ;”Türkiye petrol denizinin, doğalgaz denizinin üzerinde yüzüyor. Amerika çıkarttırmıyor. Bunlar şehir efsanesi” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.