5 ADET DİJİTAL RİTİM HOLTER CİHAZI HİZMETE GİRDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

5 ADET DİJİTAL RİTİM HOLTER CİHAZI HİZMETE GİRDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

BANDIRMA DEVLET HASTANESİNE ALINAN 5 ADET DİJİTAL RİTİM HOLTER CİHAZI HİZMETE GİRDİ

Her geçen gün tıbbi cihaz ve tıbbi malzeme alt yapısını yenileyen Bandırma Devlet Hastanesine alınan 5 adet “Dijital Ritim Holter Cihazları”  hizmete girdi.

Bandırma  Devlet Hastanesi Devlet Hastanesi Yönetici Başhekimi Uz.Dr.Muzaffer Şenveli; bizler hastane yönetimi olarak görevi geldiğimiz günden bu yana, sağlık personeli ve hekim kadrosundaki eksikliklerimizin yanında, tıbbi cihaz yönünden de eksikliklerimizi gidermenin gayreti içinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Hastalarımız inşallah alınan bu Dijital Ritim Holter cihazlarının hizmete girmesi ile birlikte artık çevre illere ve başka sağlık kuruluşlarına gitme gereksinimi duymadan, yerinde tetkiklerinin yapılarak tedavilerini olabilecekler. Kardiyoloji Polikliniğimizde bulunan eforlu ekg, eko kardiyografi cihazlarının yanına 5 adet 3 kanallı dijital sistem ritim holter cihazlarının da alınması ve hizmete girmesi ile bu klinikte cihaz eksiğimiz kalmamıştır. “ dedi.

Şenveli, Dijital Ritim holter cihazı ise ritim bozukluklarını düşündürecek çarpıntı, bayılma şikâyetlerini tespit etmede, ritim veya damar hastalıklarında tedavinin izlenmesinde, kalp atımlarının uzun süreli kayıt edilmesi ile ritim bozuklukları ve gün içinde kalp hızının en yüksek en düşük değerleri saptanabilir, böylece en uygun tedavi şekli uygulanır. Kişi günlük normal yaşamını sürdürürken cihaz planlanan zaman boyunca kalp elektrosunu kaybeder. Süre sonunda cihaz çıkarılarak alınan kayıtlar bilgisayarda analiz edilir. Bu alet sayesinde muayene sırasında görülmeyen fakat gün içerisinde kısa süreli olup geçen çarpıntılar, göğüs ağrıları, baygınlık hissi gibi kalpten kaynaklanan tüm ritm bozuklukları tespit edilebilir. ” açıklamasını yaptı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.